Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford ) ZAKUP SAMOCHODU - MONDEO MK3 (2003-2004)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford ) Dyskusje ogolne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
watcher

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2009, 09:10
Temat postu:

ZAKUP SAMOCHODU - MONDEO MK3 (2003-2004)


Witam,
Planuje zakup mojego drugiego samochodu (pierwszym był opel astra sedan '97 którego sprzedałem miesiąc temu) zdecydowałem się na auto z segmentu D - Ford Mondeo MK3 hatchback (ze względu na łatwiejszy dostęp do bagażnika niżw sedanie) ew. sedan. Auto planuje eksploatować około 5 lat i chcaiłbym żeby w momencie zakupu było max. 5-6 letnie (czyli roczniki 2003-2004 lub młodszy).

Z racji mojej niewielkiej wiedzy praktycznej na temat tego modelu (oczytałem się trochę na forach) proszę was jako ekspertów o przyjżenie się temu ogłoszeniu oraz wskazaniu mi pytań które powinienem zadać, ew. określić jaka kwota zakupu będzie najbardziej rozsądna (chcę na zakup przeznaczyć 16000PLN ew. więcej jeśli będzie to uzasadnione) Auto znajduje się około 200km ode mnie więc nie chciałbym jechać na darmo.

http://otomoto.pl/ford-mondeo-x-line-C8744944.html

Zastanawiam się nad rodzajem paliwa jakim powinien być MK3 napędzany - naczytałem się o możliwych awariach wtrysków oraz turbo w dieslu oraz potencjalnie dużych kosztach naprawy tych elementów dlatego mimo większych kosztów paliwa na chwilę obecną skłaniam się w stone silników benzynowych - czy słusznie?

Bardzo proszę o wasze doradztowo w tym zakresie.
Powrót do góry
pele

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: fiat a planach mondeo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 14:05
Temat postu:

Re: ( Ford ) ZAKUP SAMOCHODU - MONDEO MK3 (2003-2004)


sam się nad tym ogłoszeniem zastanawiam, mieszkam niedalego ale nie mam nikogo kto sie na mondeo trochę zna.
wszyscy mi odradzają mondeo, że niby ford i fiat... ale już chyba nie te czasy.
pozdr
Powrót do góry
Mondek04

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Ford Mondeo Mk3 1.8 16v[LPG] 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Cze 2009, 20:01
Temat postu:

Re: ( Ford ) ZAKUP SAMOCHODU - MONDEO MK3 (2003-2004)


Witam, posiadam dokładnie ten sam model mk3 i również 1.8 benzynka, dłuuugo szukałem odpowiedniego, większosc jakie widziałem, miały korozje przy drzwiach na progach, z czego słyną mk3 - aczkolwiek modele po lifcie czyli po 2003 roku miały miec to lepiej zakonserwowane, mówie miały miec ponieważ oglądałem kilka mk3 po 2003 i zdarzały sie spore korozje

Po drugie dobrym wyborem jest silnik duratec benzyka, odradzam TDCi, baardzo duzo uzytowników narzeka na naprawy wtrysków jak i pompy paliwa a to nie mały koszt, ja jezdze na 1,8 benzynka od grudnia i chodzi super 125KM cieszy jak na tak masywne auto, 2 miesiące temu załozyłem sekwencje i zadnego spadku mocy, naprawde polecam, zadnych problemów ani usterek

Mondek z linku prezentuje sie ładnie, prócz progów zwróc uwage na kierownice i gałke od biegów, mozna chocby sobie sameu odpowiedziec po stanie w jakim są czy faktycznie moze miec taki przebieg jaki zapewnia sprzedawca ze jest. a z tym różnie bywa, cos dziwnie mały ten przebieg, spytaj sie o książke serwisową, ja przy swoim mk3 2004 rok grudzien mam 120.000 !! lecz mam to udokumentowane, ost przegląd miałem przy 109.000.

ogólny stan tapicerki również moze swiadczyc o przebiegu, zwróc na to uwage

oczywiscie przejedz sie, staraj sie gdzies na drodze z lekkimi dziurami i wsłuchaj sie czy nic nie puka, nie stuka, wsłuchaj sie czy silnik równo pracuje, choc raczej o silnik nie masz sie co martwic, łancuch zamiast paska to duzy plus w tym autku;)

To nie jest fabryczne radio w tym mondku, cos mi sie z tym nie podoba i ewidentnie było grzebane, sprawdz elektronike, klima, czy chłodzi czy grzeje

zawsze mozesz podjechac na stacje i sprawdzic go dokładniej, ja ci tylko mówie na co zwracałem ja uwage

więcej chyba nie pomoge, mam nadzieje ze choc troche sie przydadzą moje wskazówki, troche mondów obejrzałem i te sprzed liftu i te po lifcie i widziałem niestworzone krętactwa typu - auto w dowodzie 2003r a tak naprawde 2001, rewelacyjna cena mk3 2002 rok 17.500 - anglik nie w pełni przełoznony i popapraną klimą

Ale polecam gorąco benzynke, bedziesz zadowolony, zyczę powodzenia

Pozdrawiam
Powrót do góry
pele

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: fiat a planach mondeo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 08:02
Temat postu:

Re: ( Ford ) ZAKUP SAMOCHODU - MONDEO MK3 (2003-2004)


Witam,
dzięki Mondek04 za rzetelne podejście do tematu, już dzwoniłem w sprawie tego mondeo, okazuje się , że radio jest najnowsze z modelu MK4, bo w starym laser poleciał. Trochę martwi mnie brak książki serwisowej, ale sprzedający mówi, żebym wziął na serwis, bo licznik musi się zgadzać z komputerem i bez problemu to mogę sprawdzić.
Ile tobie paliło faktycznie Twoje mondeo, że zakładałeś gaz?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Mondek04

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Ford Mondeo Mk3 1.8 16v[LPG] 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Ford ) ZAKUP SAMOCHODU - MONDEO MK3 (2003-2004)


teraz tak cofa sie liczniki że kasuje dwie pamięci z czego jedna jest własnie dla serwisu ważna, czyli raczej nie pomoże, ale nawet jakby miał przejechane 140-150 tyś, nie masz sie czym martwic, te silniczki w benzynce sprawują sie naprawde fantastycznie.

mój palił 8,5l gdy nie dawałem upustu tym 125KM Wink przy cięższej nodze 10-11 potrafi spalic, założyłem gaz po tym jak ost raz tankowałem paliwo za niewiele ponad 3zł i zaczęło strasznie drożec, zdecydowałem sie na sekwencje ponieważ nie obciąża silnika i nie ma spadku mocy koszt - 2.000zł spalanie - 8,5l - litr gazu (dzis 1,75zł) dla mnie sie kalkuluje.

przez telefon to nie oglądanie, jesli masz blisko przejedz sie, wygląda obiecująco, ale swoją prawdziwą twarz pokaże na żywo czego życze.
zwóc uwage na te detale o których wspomniałem, korozja jest dosyc istotnym elementem jak dla mnie przynajmniej.

nie wspomniałem ci o tym ale możesz też zajrzec do bagażnika i zajrzec do zapasu, zobacz czy był tam cos robiony,malowany, jesli chcesz upewnic sie co do rocznika - zerknij na numer na szybie od strony pasażera, nr nadwozia 11 cyfra to rocznik, czyli jesli 11 cyfra to 4 - autko 04rok.

Co do radia faktycznie to od mk4 jest, nie pasuje troche, ale zawsze można zmienic, seryjne prezentuje sie rewelacyjnie

POzdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 17:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawelD83

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: ford, mondeo, mk3, sedan, 1.8, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lip 2009, 00:05
Temat postu:

Re: ( Ford ) ZAKUP SAMOCHODU - MONDEO MK3 (2003-2004)


WITAM
DOŁĄCZĘ SIĘ DO TEMATU WG. MNIE TO MONDEO NIE JEST Z 2004 ROKU. PO PIERWSZE MA ZDERZAK OD MODELU PRZED LIFTEM (OKRĄGŁE HALOGENY) A KONSOLE ŚRODKOWĄ MA OD MODELU PO LIFCIE. PROSZĘ NIE SUGEROWAĆ SIĘ OSTATECZNIE TYM CO NAPISAŁEM ALE WARTO SPRAWDZIĆ CZY MONDEO 2004 MIAŁO TAKIE ZDERZAKI. MONDEO JEST CZĘSTO PRZERABIANE Z WERSJI ANGIELSKIEJ PONIEWAŻ ŁATWO GO PRZEŁOŻYĆ JEDYNYM MINUSEM JEST KOSZT CZĘŚCI. WIĘC MOŻNA SPOTKAĆ RÓŻNE MK3. KONSOLĘ ŚRODKOWĄ MOŻNA ZAŁOŻYĆ OD MODELI PO LIFCIE DO MODELU WCZEŚNIEJSZEGO TO WSZYSTKO JEST SPOWODOWANE DOSTĘPNOŚCIĄ CZĘŚCI I FANTAZJĄ MECHANIKÓW. PISZECIE RÓWNIEŻ O GAZIE DO MK3 1,8 DURATEC OSOBIŚCIE JEŻDŻĘ TAKIM AUTEM I MAM TROCHĘ WĄTPLIWOŚCI ABY ZAŁOŻYĆ GAZ PONIEWAŻ NA FORACH PISZĄ O ZAWORACH PORCELANOWYCH, ŻE GŁOWICA PO 15 TYSIĄCACH DO WYMIANY ITP. JEŻELI KTOŚ MA TAKIE MONDEO Z GAZEM I PRZEJECHAŁ SPORO KM PROSZĘ O PODPOWIEDŹ JAK TO NAPRAWDĘ JEST BO CENA 4,60 ZA LITR PB95 TO DUŻO JAK KTOŚ SPORO JEŹDZI.
POZDRAWIAM[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford ) Dyskusje ogolne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford ) Dyskusje ogolne


FordFocus

49 900

2019r.

117 000 km

mazowieckie

FordMondeo

61 900

2017r.

97 000 km

mazowieckie

FordKuga

88 800

2021r.

102 000 km

małopolskie

FordKuga

88 800

2021r.

106 000 km

małopolskie

FordFiesta

18 999

2009r.

198 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System