Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Scorpio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorotadorota

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Ford scorpio
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 13:53
Temat postu:

problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Witam szanowne grono.
NIe mam iskry na świecach i pompa nie podaje paliwa w Fordzie Scorpio z 1992r silnik DOHC 2000cc Sprawdziłam bezpieczniki w skrzynce , wyczyściłam wszystkie styki. W komputerze mam tylko jedno stałe zasilanie . Podpięłam pompę na krótko ( + bezpośrednio do pompy i działa) . Obecnie staram się zlokalizować przekaźnik który odpowiada za doprowadzenie do komputera prąd , ale nie mogę go zlokalizować . Samochód jest na gaz i na gazie też nie odpala . Proszę o pomoc, może ktoś z Was wie o co tu chodzi.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc

Panowie, liczę na waszą pomoc.....dot. mojego Scorpio/

Scalony przez Emiś-
-Pkt 20 RF
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 18:46
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Proponuję zacząć od 2 rzeczy. Jeżeli jest immobilajzer, czy to nie jest jego wina, bo on tak potrafi wyłączyć. Drugie wyłącznik uderzeniowy, spróbować go włączyć.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Dorotadorota

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Ford scorpio
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 20:20
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Dziękuje za informację . Sprawdziłam wyłącznik uderzeniowy i jest OK. to jest stary Skorpio 1992r i w kluczyku nic nie ma tzw. ,, pestka" może Wiesz gdzie ewentualnie może znajdować się immobilajzer bo nei mam pojęcia gdzie go szukać . Bardzo proszę o pomoc ponieważ robi sie coraz zimniej a autko stoi Sad
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 20:52
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Jeżeli jest instalacja immo, to on znajduje się w kluczyku, a odbiornik w stacyjce, tak że chyba nie masz. Prawie się nie zdarza, żeby pompa i iskra padły równocześnie i jeżeli wyłącznik sprawny nie immo to według mnie prognoza na komputer. Jeżeli wiesz, który bezpiecznik odpowiada za zasilanie kompa, to przekręć kluczyk i zbadaj, czy na tym bezpieczniku jest prąd. Wydaje mi się, że nie ma osobnego przekaźnika dla zasilania komputera. Może być tylko przekaźnik pradu "po kluczyku" i z tego przekaźnika bierze prąd kilka urządzeń, między innymi komp. A kontrolki typu ładowania akumulatora świecą się po przekręceniu kluczyka? A w tym zasilaniu komputera, o którym piszesz jest prąd?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Dorotadorota

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Ford scorpio
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 21:28
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Kontrolki wszystkie sie świecą. Pompa paliwowa na krótko działa. Bezpieczniki wszystkie są sprawne - To już sprawdziłam . na komputerze jest zasilanie tylko na pierwszym tzw stałym. To auto jest na gaz ale na gzie też nie odpala i go nie czuć.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 21:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 22:29
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Komputer powinien mieć, z tego co pamiętam, drugie zasilanie "po kluczyku" Nie możesz go zlokalizować? Może na schemacie bezpieczników jest opisane i po kabelku? . Może dostęp do jakiegoś schematu? Jeżeli komputer główny nie "rabotajet" to nie ma iskry, nie włączy pompy paliwa i na gazie też nie pojedzie. A gaz, powinien być tak podłączony, że jak komputer główny nie działa, to też nie otwierają się elektrozawory gazowe i gazu nie będzie czuć. Niektóre instalacje są takie, że przełączy na gaz dopiero jak silnik jest ciepły. A sprawdzałaś, czy we wtyczce komputerowej nie pojawia się prąd "po kluczyku"?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Dorotadorota

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Ford scorpio
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 20:48
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Dziadek 1 . Dziękuję za tak szybkie reagowanie na moje posty. Laughing . Dzisiaj kolejne popołudnie spędziłam przy moim autku. wszystko jest sprawne a komputer nie ma zasilania po kluczyku. Dzisiaj wyjęłam przekaźnik R5 - ze schematu wydedukowałam , że on stoi na drodze pomiędzy kompem a baterią . Ale on wygląda na sprawny, tylko : jak tylko wkładam go w gniazdo momentalnie przełącza sie na zwarty. Postanowiłam
bezpośrednio doprowadzić prąd do gniazda R5 i zobaczyć czy pojawi się zasilanie na komputerze. Jak podaje prąd do środkowego to nic sie nie dzieje, natomiast jak podaję na trójkę to gniazdo iskrzy. Jak sądzisz Dziadek 1 czyżby gdzieś zwarcie? A i jeszcze jedno jak wyciągnę wtyczkę tę co znajduję się zaraz przed puszką z bezpiecznikami -długa zamykana na metalową klapkę. to ani w środkowym ani na trójce nie iskrzy .
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 22:01
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Porady elektyczne przez internet są trudne. Przekaźnik R5 przełącza się na zwarty w ogóle, czy po kluczyku? Mam nadzieję, .że te miejsca, gdzie próbujesz podłączyć bezpośrednio prąd do komputera wynikają ze schematu? Nastepne pytanie zasilanie komputera powinno być zabezpieczone jednym, a nawet dwoma bezpiecznikami. Nic o nich nie pisałaś. Z tego co mi się przypomina, to przynajmniej 1 z nich był 10A, tak że jak jesteś pewna że tam powinien być prąd, to jakieś tam iskrzenie o niczym nie świadczy. Co kolwiek włączysz, co "je" prąd to następuje iskrzenie, byle to nie było totalne zwarcie. A jak masz schemat, to nie widać gdzie komp ma dostać prąd? Nie masz możliwości podpięcia auta pod compa diagnostycznego? Możliwe, że wyciągnięcie tej wtyczki odłączy coś tam (np masę) i nie iskrzy.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Dorotadorota

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Ford scorpio
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 10:11
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Witam, Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Tak to fakt , porady przez internet są bardzo trudne, tym bardziej jak o problemie pisze blondynka Very Happy . Najprościej było by oddać moje scorpio do mechanika ale pozbawiła bym się przyjemności osobistego sukcesu z naprawienia mojej skorupy Smile . Do rzeczy. Schemat ściągnęłam z internetu ( bardzo mało jest materiałów odnośnie mojego modelu - 2,0DOHC 1992r) Z tego co wywnioskowałam to bezpieczniki odpowiedzialne za komputer znajdują się w puszce po prawej stronie ( ta podłużna ) i oznaczone są Rzymskimi cyframi II i III , ale może się mylę - tu proszę o pomoc.Bezpieczniki II i III sprawne. Przekaźnik z diodą R5 wchodzi na pozycję ,,zwarty" bez względu na to czy jest załączony kluczyk , czy nie. Po doprowadzeniu bezpośrednio prądu do gniazda R5 - tak dedykuję że nawet jakby był przepalony bezpiecznik to nie powinien iskrzyć ( to jest bardzo mocne iskrzenie, nie standardowe Smile. Odpięłam komputer aby go wyeliminować, a potem wtyczki od wtrysków i po tym zabiegu też iskrzy. Jedynie jak wypinam wtyczkę o której wspominałam gniazdo nie iskrzy. Nie mogę nigdzie znaleść schematu wiązek przewodów i nie mam pojęcia gdzie te kable mogą iść . Dziadek 1 jeżeli masz jeszcze cierpliwość do mnie to bardzo proszę abyś służył mi cennymi wskazówkami. Pozdrawiam
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 12:37
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


Zaskoczenie - na mój głupi rozum, żaden przekaźnik nie powinien włączać się wyłącznie po włączeniu akumulatora, bo przekaźniki służą do "gęstych" prądów, ale....1.żeby to sprawdzić poskładaj wszystko jak było fabrycznie, wszystko wyłączone w aucie, drzwi i klapy zamknięte, ściągasz np. klemę minus i łączysz tą klemę miernikiem z akumulatorem. Jeżeli płynący prąd będzie ok. 0,05A to jest wszystko w porządku. 2. Możesz to woltomierzem, albo żarówką - czy po poskładaniu wszystkiego, podłączeniu akumulatora i przekręceniu kluczyka na bezpiecznikach komputerowych jest prąd, przy okazji napisz jakiej wielkości są to bezpieczniki. 3 Wypiąć wtyczkę w komputerze, wyciągnąć bezpieczniki komputerowe i spróbować miernikiem nastawionym na ikonkę diody sprawdzić połączenia - jedna końcówka miernika do pinu we wtyczce komputerowej, druga do gniazda po bezpieczniku. Jedno gniazdo powinno być połączone z jakimś pinem a drugie z innym. Tylko wydedukuj dobrze z której strony bezpiecznika dotykasz, bo jedna strona to zasilanie, a druga ta włąściwa.
Pozdrawiam
Jak nie masz miernika, a lubisz działąć to sobie kup. Nie musi być wysokiej klasy, cena ok 15 zł.
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Dorotadorota

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Ford scorpio
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 16:32
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) problem z iskrą i paliwem ford scorpio 2000 dohc 92r


No to pojechałeś po bandzie.....
Zaraz idę do Castoramy po miernik...i sobotę mam z głowy Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Scorpio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Scorpio »

Opinie o samochodach Ford Scorpio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Scorpio ) Porady, problemy techniczne


FordKuga

39 999

2012r.

165 000 km

dolnośląskie

FordKuga

38 900

2011r.

192 157 km

mazowieckie

FordFocus

27 900

2011r.

183 535 km

świętokrzyskie

FordMustang

159 800

2019r.

54 000 km

mazowieckie

FordExplorer

289 000

2021r.

18 900 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System