Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford ) ABSCAR , nie dziękuje ...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JanKowalski1

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Ford,Focus,MK2,1.6 Diesel,2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2011, 10:42
Temat postu:

ABSCAR , nie dziękuje ...


Cześć,

Chciałem opisać swoją historię z ABSCAR'em ponieważ firma ma gdzieś swoich klientów i nie obchodzą ich negatywne opinie na forach. ( zobaczymy jak długo Wink )
Na wstępie chciał bym podkreślić ,że jestem zwykłym użytkownikiem samochodu , który nie zna się na naprawie samochodów i ma do tego 2 lewe ręce.
( dlatego naprawę wolę powierzyć sprawdzonej i rzetelnej firmie – to nie jest ABSCAR )

Bohater – Ja i mój Focus MK2

Nie dawno skorzystałem z usług ABSCAR'u.
Wybrałem ich ponieważ wcześniej ( jakieś 2 lata temu ) korzystałem z ich usług i byłem zadowolony.
Do zrobienia miałem przegląd, rozrząd i wymianę pompy wody ( ponieważ ciekła )

Naprawa została wykonana, samochód odebrałem i pojechałem do domu.
Pod domem coś mnie tknęło ,żeby podnieć maskę i sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu.
Jakie było moje zdziwienie gdy otworzyłem maskę i zobaczyłem, że pojemnik z płynem chłodniczym jest pusty ,a po osłonie silnika sączy sie płyn ( później okazało się ,że była to woda).
Dodatkowo zauważyłem ,że przy wymianie filtra powietrza został wyłamany zaczep przy odmie i spięty na opaski zaciskowe.
Niestety był to piątek (Sic! ) po 19 wiec samochód stał przez weekend bo nie wiedziałem co było przyczyną pustego zbiornika z płyn chłodzącym i nie chciałem ryzykować uszkodzenia nowej pompy.

W poniedziałek rano udałem się do serwisu ( na lawecie ).
Wyżaliłem się co mnie boli, zwróciłem uwagę na ułamany zaczep i poprosiłem o telefon do właściciela.

Kolejne zaskoczenie .... firma nie udostępnia telefonu do Szefa , a ponieważ jest 8 z minutami to nie będą do Szefa dzwonić i ,że Szef będzie 12.00 - 13.00.
( między słowami , pocałuj nas w 4 litery )

W między czasie samochód został sprawdzony. Okazało się ,ze nie ma wycieku jednak po wymianie płynu nie został odpowietrzony układ chłodniczy co przełożyło się na brak płynu chłodzącego.

Wracając do ułamanych zacisków ,kierownik serwisu był tak zadufany w sobie i tak zarozumiały ,że w ogóle nie brał pod uwagę ,że zaczep został połamany przy zdejmowaniu filtra w ich serwisie. Wmawiał mi ,że został połamany gdzie indziej ,a ja to do nich z pretensjami jak oni mają takich świetnych fachowców.

"... Szanowny Pani Kierowniku serwisu ABSCAR , zwrócił Pan mi uwagę ,że jeżeli zaciski były zakładane przez ABSCAR to czemu nie widać świeżych śladów wyłamania i zaciski są osmolone ?
Na ,moją uwagę ,ze jest to silnik diesla i to właśnie jest przyczyną osmolenia zacisków i zatarcia śladów wyłamania zostałem wyśmiany.
Po głębszej analizie w domu Szanowny Panie Kierowniku ABSCAR'u spięcie wylotu odmy opaskami nie jest tak szczelne jak oryginalny zatrzask co przekłada się na osmolenie opasek zaciskowych.
Szkoda ,ze Pana zarozumiałość i „nieomylność” przysłania Panu rzetelną ocenę sytuacji i przyznanie się do błędu..."

Podsumowując:

Oddając samochód do ABSCAR'u:

1. Zrób zdjęcia całego samochodu łącznie z silnikiem i częściami ,które będą wymieniane.
2. Jeżeli będzie problem, nie licz na kontak z Szefem ABSCAR'u ( ewentualnie możesz spróbować się dodzwonić w godzinach 12.00-13.00 )
3. Jeżeli zdecydujesz się na ten serwis przed zapłaceniem porównaj stan samochodu ze zdjęciami ( przed / po )
4. Jeżeli masz możliwośc wybrania innego serwisu , zrób to , szkoda twoich nerwów i czasu !!!

p.s.
Koszty:
- laweta - 150 zł
- zakup z wymianą węża wylotu odmy 360 zł
- czas i nerwy
- DOŚWIADCZENIE NA PRZYSZŁOŚĆ – BEZCENNE !!!!
Powrót do góry
grześ.

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wa-wa
Posiadane auto: focus
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 20:44
Temat postu:

odp. ABSCAR


Witam!!
W myśl powiedzenia "winny się tłumaczy" nie mam w zwyczaju komentowania podobnych wpisów, ale takich bzdur spokojnie czytać nie można.

Po pierwsze:

Prawdą jest, że w zbiorniczku wyrównawczym brakowało ok. 0,5 l płynu i było to spowodowane, nazwijmy to niedokończonym odpowietrzaniem (nie będę się rozpisywał na temat procedury odpowietrzania). Natomiast fakt ten nie był spowodowany jakimś strasznym zaniedbaniem ze strony ABSCAR, a po prostu chęcią oddania Panu auta na weekend (naprawa była wykonywana w piątkowe popołudnie).Przy naprawach wymagających odpowietrzenia układu chłodzenia tego typu sytuacje się zdarzają nawet po długim odpowietrzaniu i mamy tego świadomość. Błąd polegał na niepoinformowaniu Pana, że taka sytuacja może mieć miejsce i co w takim przypadku zrobić. Otóż wystarczy dolać zwykłej wody. Układ jest zalewany koncentratem rozcieńczanym z wodą 50/50 (wg. zaleceń forda) i zawsze dolewamy więcej koncentratu, żeby w podobnej sytuacji klient nie miał problemu (kontrola płynów eksploatacyjnych jest czynnością wymaganą na egzaminie prawa jazdy, więc nawet "zwykły użytkownik" - kierowca powinien sobie poradzić).
Tak czy inaczej w tym przypadku ABSCAR oczywiście przyznaję się do winy, za co na miejscu został Pan przeproszony!!
ps.
Zamiast lawety za - "150 zł", straconego czasu i AWANTURY w biurze wystarczył telefon za - góra 1,50 zł do ABSCAR i "zarozumiały kierownik" od razu wytłumaczył by Panu co zrobić.

Po drugie:

O godzinach pracy Szefa(12 -18 , często dłużej) został Pan grzecznie poinformowany. Natomiast zupełnie nie rozumie Pańskiego zaskoczenia faktem, że recepcja nie udostępnia klientom numerów prywatnego tel. szefa, ani pozostałych pracowników.
W podanych Panu godzinach bez "całowania kogokolwiek, gdziekolwiek" mógł się Pan z Szefem skontaktować lub spotkać.


Po trzecie - wyłamany zaczep

Szanowny Panie Janie Kowalski 1 z mojej analizy wynika, że fakty mogą być zupełnie inne (mogą - ocenę zostawiam czytającym).

…Feralny zaczep połamany był na długo przed wizytą w ABSCAR dlatego: "nie widać świeżych śladów wyłamania i zaciski są osmolone ". Do tego dodać trzeba jeszcze spore zaolejenie w okolicach odmy.
Jeśli Pańska uwaga: „że jest to silnik diesla i to właśnie jest przyczyną osmolenia zacisków i zatarcia śladów wyłamania" była by słuszna to po pierwsze - jeśli po przejechaniu najwyżej kilkudziesięciu km silnik diesla miałby wyglądać w ten sposób to po kilkudziesięciu tysiącach km w ogóle nie było by go widać pod maską. Po drugie dlaczego podobnych zabrudzeń nie stwierdziliśmy na świeżo założonych opaskach?
Może dlatego, że wbrew Pańskiej domowej analizie spięcie wylotu odmy opaskami jest SZCZELNIEJSZE niż WYŁAMANY dużo wcześniej oryginalny zatrzask!!!!???
Dziwi mnie też fakt, że jako: „zwykły użytkownik samochodu , który nie zna się na naprawie samochodów i ma do tego 2 lewe ręce" jest Pan przekonany że zatrzask wielkości 1 cm na pewno przed naprawą był. Założę się że mechanik ze średnim doświadczeniem, nie specjalizujący się w konkretnej marce samochodów, miałby problem z dostrzeżeniem jego braku na pierwszy rzut oka.
Dziwne też, że przy okazji własnych przed serwisowych oględzin silnika nie zwrócił Pan uwagi na brak płynu chłodzącego w zbiorniczku (spory wyciek z pompy zdiagnozowano w ABSCAR) oraz kilku innych drobnych uszkodzeń. Nie bał się Pan już wtedy o uszkodzenie silnika??? Auto o dziwo do serwisu trafiło na własnych kołach!!
A może to dopiero jasne opaski, założone przez mechanika, który zamiast zakwalifikować uszkodzoną część do wymiany, skutecznie ją naprawił, zwróciły Pańską uwagę??

Nikt też Pana w czasie reklamacji nie wyśmiewał, natomiast rzeczywiście rozbawił mnie Pan błyskotliwym wyjaśnieniem dlaczego mechanik z kilkuletnim doświadczeniem miałby połamać zatrzask? Odp.: „bo mu się nie chciało zrobić tego dobrze”.
Otóż jeszcze raz zapewniam Pana, że mechanicy pracujący w ABSCAR to prawdziwi pasjonaci z dużym doświadczeniem dla których motoryzacja nie ogranicza się do wykonywanego zawodu. Mam również nadzieję, że tego typu opinii nie formułuje Pan na podstawie własnych doświadczeń zawodowych.

Podsumowując:
ABSCAR stara się w najlepszy sposób dbać o swoich klientów i ich pojazdy, a ewentualne UZASADNIONE reklamacje zawsze staramy się załatwić w sposób satysfakcjonujący klienta. I w tym przypadku również, jeśli istniałby jakikolwiek dowód, że usterka powstała u nas, pokrycie kosztów zakupu przewodu (używany ok. 50 zł – sprawdziłem) nie stanowiłoby problemu.
Liczymy się również z RZETELNYMI opiniami klientów. Dobre nas satysfakcjonują , a negatywne pozwalają wyciągnąć wnioski i motywują do jeszcze lepszej pracy.
Natomiast anonimowy komentarz będący zbiorem pomówień i oskarżeń na podstawie nie trzymających się kupy domysłów i jakże nieomylnych fachowych analiz, świadczy Panie KOWALSKI 1 nie tylko o zarzucanej innym zarozumiałości i zadufaniu w sobie, ale przede wszystkim o braku kultury i dobrego wychowania, co również udowodnił Pan swoim zachowaniem u nas w biurze!!
My naciągaczom i oszustom również dziękujemy!
Grzesiek Zarzycki
Powrót do góry
qubabos

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSAW
Posiadane auto: 2X FF I
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lis 2012, 21:41
Temat postu:

Re: ( Ford ) ABSCAR , nie dziękuje ...


nie łaźcie za człowiekiem na każde forum i debatujcie nad wyższością świąt wielkiej nocy nad bożym narodzeniem. ma prawo do krytyki skoro go oszwabiliście Smile mnie również spotkało rozczarowanie w kontakcie i obsłudze z Wami więc każdemu was odradzam i kieruję na szczotkarską :/
http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1907547&postcount=15
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 18 Lis 2012, 22:56
Temat postu:

Re: ( Ford ) ABSCAR , nie dziękuje ...


Panowie,mam na Was oko;) i jak będzie trzeba to temat zamknę i wyrzucę.
Ubliżania na forum nie będzie.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Nie 18 Lis 2012, 23:55
Temat postu:

Re: ( Ford ) ABSCAR , nie dziękuje ...


Dobrze,że wkracza tu "Tylko" Kobieta.. Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Lis 2012, 23:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
qubabos

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSAW
Posiadane auto: 2X FF I
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 11:28
Temat postu:

Re: ( Ford ) ABSCAR , nie dziękuje ...


Emiś napisał:
Panowie,mam na Was oko;) i jak będzie trzeba to temat zamknę i wyrzucę.
Ubliżania na forum nie będzie.


a kto komu ubliżył ? bo nie za bardzo rozumiem interwencję admina ?
"oszwabiliście" jest ubliżeniem ? ciekawe... :/
czyli rozumiem ,że piszemy zgodnie z doktryną albo tematy lecą do kosza tak ? w stolicy panuje jednomyślna opinia ,że do abscar się już nie jeździ... :/ -nie wysnułem jej sam tylko przyjąłem po rozmowach innych userów fordów i ich kontaktów z tym "nieautoryzowanym serwisem" Smile
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 20:49
Temat postu:

Re: ( Ford ) ABSCAR , nie dziękuje ...


Ja nie napisałam,że ktoś komuś ubliża tylko zastrzegłam,że nie będzie ubliżania Wink To chyba troszkę różnica Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
qubabos

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSAW
Posiadane auto: 2X FF I
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Gru 2012, 21:56
Temat postu:

Re: ( Ford ) ABSCAR , nie dziękuje ...


Emiś napisał:
Ja nie napisałam,że ktoś komuś ubliża tylko zastrzegłam,że nie będzie ubliżania Wink To chyba troszkę różnica Wink


"kim jesteśmy ? kobietami ; czego chcemy ? niewiemy" :/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford ) Polecane warsztaty

10) obroty »

FordMondeo

36 900

2013r.

240 000 km

pomorskie

FordKuga

71 900

2017r.

165 254 km

mazowieckie

FordC-Max

17 900

2007r.

263 000 km

śląskie

FordTransit Custom

123 900

2019r.

85 000 km

mazowieckie

FordGrand C-MAX

73 900

2019r.

53 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System