Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Ranger ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
expandview

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: SEAT LEON 2.0 TDI 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 01 Gru 2011, 20:39
Temat postu:

niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


witam mam forda rangera 2,5 tdci z 2007 roku problem wyglada tak ze samochod zostal sprowadzony tego lata, był po wypadku ,zostal naprawiony : wymiana przedniego pasa chlodnice i rozrzad bo dostal jakby od gory maski tak ze rozwalilo oslone rozrzadu i zerwalo pasek pisze o tym bo moze wymiana rozrzadu ma tu jakies znaczenie .... ,samochod byl przepalany w lato ale nie jezdzony po ulicy bo nie byl poskladany czekal na malowanie , w lato palil od strzala i jezdzilem nim tylko troche po placu 1-szy gora 2-gi bieg , niskie obroty , wygladalo ze wszystko jest ok .... teraz zostal juz zlozony do kupy i zaczely sie problemy okazalo sie ze ma problemy z odpalaniem na zimno a jak juz odpalil to gdy dalo mu sie mocno w gaz 4000 5000 obrotow nagle zdychal jakby brakowalo mu paliwa czasem nawet potrafil zgasnac jak nie zgasl to krecil sie gora 2000 3000 obrotow i dławił gdy sie go zgasiło i odpalilo to znowu niby wszytsko ok dopoki nie wkrecilo sie go na wyzsze obroty a wiec wymienilem filtr powietrza potem paliwa bo myslalem ze moze sa przytakne , po wymianie filtru paliwa juz wogole nie chcial odpalic na zimnym gdy sie obeszlo filtr paliwa i spielo na krotko po kilku przepaleniach zaczynach chodzic ale tylko wolne obroty jak sie rozgrzał to znowu wszystko zaczyna niby chodzic ale historia sie powtarza gora 4000-5000 obrotow i zdycha gdy samochod ostygnie nie ma szans na odpalenie go przez filtr paliwa trzeba go obejsc rozgrzac silnik i mozna przepiac na filtr paliwa dodam ze nie jest to wina filtru bo juz zalozylem inny z manna i jest to samo stawiam na pompe wtryskowa ze na zimny jest rozszczelniona gdy sie rozgrzeje wiadomo lapie szczelnosc ale nie do konca aczkolwiek to sa tylko moje domysly a ze nie jest to tania czesc chcialbym sie upewnic moze ktos mial podobne problemy niekoniecznie w tym modelu ewentulanie jakis inny pomysl? pozdrawiam czekam na odp
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 09:31
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


Nie wiem, bo nie napisałeś. Kawałek przeźroczystego wężyka przed pompą i sprawdzić, czy w paliwie są bańki powietrza, żeby, przede wszystkim, wykluczyć nieszczelność układu poza pompą. A on ma pompkę elektryczną w baku, bo w niektórych te pompki potrafią robić różne cuda?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
expandview

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: SEAT LEON 2.0 TDI 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 12:02
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


nie tu nie ma pompy w baku to jest pompa wtryskowa wysokocisnieniowa i to wystarczy co do szczelnosci na 99.9% uklad szczelny bo juz go kilka razy odpowietrzalem i nic to nie daje pozatym nie ma wogole oznak zeby powietrze bylo w ukladzie
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 13:05
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


Pewnie będzie coś z pompą, Napisałem Ci tak, bo w moim jeepie 2,1td miałem podobne objawy. Też kilka razy odpowietrzałem. Założyłem przeźroczysty wężyk na próbę i zobaczyłem, że idzie cała masa powietrza z paliwem, a po dodaniu gazu to w ogóle stawał. Powodem było przepuszczanie powietrza na uszczelkach przy filtrze paliwa. Po uszczelnieniu, jak ręką odjął. Np. silniki HDI mają oprócz wysokociśnieniowej pompy wtryskowej, dodatkową elektryczną w baku i jak ona pada to są takie objawy jak piszesz.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
expandview

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: SEAT LEON 2.0 TDI 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 15:18
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


szczerze mowiac to wydawalo mi sie ze w takich silnikach nie stosuje sie juz pomp paliwa w baku sprawdze to dokladnie co dotej nieszczelnosci ktora opisujesz na filtrze paliwa powiedzmy ze moglbym pojsc tym tropem ale problem polega na tym ze gdy omine filtr paliwa i spinam na krotko to problem nie znika w pelni samochod dalej ma problem z odpaleniem i nie wkreca sie na maksymalne obroty gdyby byla to wina nieszczelnosci na filtrze to po jego ominieciu problem powinien zniknac w pelni a nie tylko w polowie wiec raczej ta przyczyne odrzucam tym bardziej ze zalozylem drugi filtr nowy z nowa uszczelka .... ja probowalem mu podawac paliwo bezposrednio do pompy z karnistra ale to tez nie zdalo egzaminu .... a gdzie mowisz zamontowac ten przezroczysty wezyk miedzy pompa a wtryskami i tam obserwowac?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 15:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 16:04
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


Gdzieś między filtrem a pompą (najlepiej przed samą pompą), bo miedzy pompą a wtryskiwaczami nie ma możliwości, bo tam wysokie ciśnienie. Zapowietrzanie nie koniecznie musi być na filtrze, może być gdziekolwiek między bakiem a pompą (np złączki). Czy jak robiłeś próbę z kanistrem to był on na tyle wysoko, że paliwo mogło samo płynąć do pompy?
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
expandview

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: SEAT LEON 2.0 TDI 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 18:48
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


tzn za pompa jest wezyk ktory idzie do do wtryskiwaczy i moge sie tam wpiac bez problemu bo przeciez jesli winowajca jest pompa to zapowietrzenie bedzie dopiero za nią wiec szukanie przed nią nic mi nie da zakladajac ze to jej wina oczywiscie jesli winowajaca nie jest pompa to owszem moze to byc wszedzie indziej przed pompa... co do proby z karnistrem przyznaje niestety mialem bardzo malo paliwa i karnister byl na wysokosci baku paliwo musialoby byc zaciagane chcialem w sumie sprawdzic czy pompa pracuje i ciagnie paliwo
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 19:33
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


1,Nie znam Twojego silnika i dlatego się dopytuję. Jeżeli ta pompa od której idzie wężyk do wtryskiwaczy daje wysokie ciśnienie to ten wężyk o którym myślisz to może być przelew i tam nie ma co szukać. Do wtryskiwaczy od pompy wysokiego ciśnienia powinny iść stalowe solidne rurki, a przelew oczywiście może iść jakimś wężykiem.
2.Pisałeś że masz silnik tdci i jest duże prawdopodobieństwo, że masz pompę niskiego ciśnienia (ok 3 bar), która może być zlokalizowana w baku, albo gdzieś indziej i cośtam co robi wysokie ciśnienie, konkretnie do wtrysków (pompowtryskiwacze, albo coś innego). Nie masz się kogoś dopytać o tę pompę niskiego ciśnienia, żeby niepotrzebnie nie robić eksperymentów, bo może ta pompa o której piszesz jest niskiego ciśnienia a reszta jest bezpośrednio w głowicy i wtedy rzeczywiście ten wężyk to nie przelew i można to sprawdzać. (mam nadzieję, że zrozumiesz moje wypociny)
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
expandview

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: SEAT LEON 2.0 TDI 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 03 Gru 2011, 13:15
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


spoko troche kumam mechaniki jest to napewno pompa wysokiego cisnienia bo juz szukalem po allegro ile kosztuje od niej idzie krotki wezyk gumowy do metalowych solidnych i tam sie idzie wpiac dalej juz wszystko metalowe wlasnie niestety jest to taki samochod ze malo kto co o nim wie i nie mam u kogo ddopytac czy jest tam pompa a dostac sie do niej nie da rady bez demontazu baku niestety zeby sprawdzic czy jest czy nie ma
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 03 Gru 2011, 18:08
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


Przyszło mi do głowy, ze te elektryczne pompy w baku przeważnie mają zawór zwrotny. Spróbuj dmuchnąć do baku w wężyk w komorze silnika. Jak nie puści to duże prawdopodobieństwo, że jest pompa. A tej wysokiego ciśnienia nie załatwiaj dopóki nie będziesz pewny na stówę, że ona winna, bo kosztuje chyba co najmniej 1000 zł.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
expandview

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: SEAT LEON 2.0 TDI 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Gru 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


znalazlem schemat systemu paliwowego niema pompy w baku jesttylko ta wysokiego cisnienia takze jedynie pozostaje mi szukanie nieszczelnosci lub wina pompy a pompa koszt tak jak napisales 1000zł uzywka nowa 2500 masakra
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Nie 04 Gru 2011, 13:10
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


Jak tego jesteś pewien, to bańka, pomocnik. bańka z paliwem obowiązkowo wyżej pompy, tak żeby paliwo mogło samo płynąć do pompy i próbować odpalić. Jak odpali i będzie normalnie chodził, to szukać nieszczelności, ewentualnie świństwa w baku, jak to nie pomoże to raczej pompa.
Powodzenia
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
expandview

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: SEAT LEON 2.0 TDI 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Gru 2011, 15:58
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


no jest to pewna mysl omine wtedy caly uklad paliwowy od baku do pompy dzieki za podpowiedz sprobuje i dam znac co i jak
Powrót do góry
expandview

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: SEAT LEON 2.0 TDI 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Gru 2011, 20:02
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


udalo mi sie go podlaczyc pod kompa i wyszled blad P0093 duza nieszczelnosc w ukladzie paliwa
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 09 Gru 2011, 23:14
Temat postu:

Re: ( Ford Ranger ) niepali na zimnym silniku naciepłym pali ale dalej niejezdzi


Mam nadzieję, że nie będzie to drogi błąd.
Powodzenia
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Ranger ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Ranger »

Opinie o samochodach Ford Ranger - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Ranger ) Porady, problemy techniczne


FordS-Max

108 800

2019r.

96 000 km

śląskie

FordMustang

179 777

1968r.

3 800 km

pomorskie

FordC-Max

29 900

2012r.

120 650 km

lubelskie

FordKuga

49 800

2014r.

187 000 km

śląskie

FordTransit Custom

123 900

2019r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System