Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Transit ) Wielki problem z odpalaniem. Transit 2.0 Duatorq



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Transit ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szejker

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Ford Transit 2.0, rok 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2012, 19:46
Temat postu:

Wielki problem z odpalaniem. Transit 2.0 Duatorq


Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pewien problem z moim jedenastoletnim Transitem. sytuacja wygląda nastepująco. Od jakiegoś czasu Ford ma problem z odpaleniem, czasami wymagało to wielokrotnych prób. Jednak gdy przez 2 miesiące nie był odpalany z powodu braku środków na nowe tarcze i klocki, przy próbie uruchomienia Transit odpalił za pierwszym razem lecz po chwili pojawiły się silne drgania i silnik zgasł. Po chwili spróbowałem ponownie jednak rozrusznik kręcił bez efektu.

W pierwszej chwili myslałem, że to świece, ale przecież to Diesel więc one odpadają. Po dłuższym rozmyślaniu i sprawdzaniu, przestraszyłem się, że chodzi o któryś z wałów (bo chyba duatorq to silnik dwuwałowy - poprawcie jeśli się mylę). Zacząłem więc odkręcać plastikową część obudowy silnika i nagle coś mnie natchnęło żeby zanim odkręcę górną jego część spojrzeć przez wlew oleju. Zatem odkręciłem wlew oleju silnikowego i poprosiłem znajomego o próbę odpalenia.

Okazało się, że wał chodzi, ale jeden z tłoków stoi. Coś go blokuje, tylko co? Wziąłem śrubokręt przyłożyłem do części gdzie korbowód łączy się wałem i delikatnie postukałem. Następnie spróbowałem ponownie uruchomić silnik i co? Od razu odpalił. Myślałem, że to może być spowodowane tym, że przez 2 miesiące nie był uruchamiany. Jednak gdy kilka dni później podczas wykonywania zlecenia problem znowu się pojawił. Tym razem musiałem ciut dłużej pobawić się śrubokrętem.

Najdziwniejsze jest to, że jak już auto odpali, to wszystko śmiga jak należy. Nie dusi się, obroty ok, dosłownie igła jak niektórzy mawiają. Problem jest tylko przy uruchamianiu. Macie Panowie (i Panie jeśli są) jakieś pomysły, co to może być? Dodam, że gdy problem występuje, zapala się kontrolka świec. Ale co to może mieć z tym wspólnego?
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 06:17
Temat postu:

Re: ( Ford Transit ) Wielki problem z odpalaniem. Transit 2.0 Duatorq


Typowo amatorski opis ,ale zdecydowanie awaria możliwa do zdiagnozowania . Zuzyte ,nieszczelne popychacze zaworów .Do weryfikacji stan pompy olejowej w tym podawanej aktualnej wartosci cisnienia . Podejrzewam ze auto ma bardzo duzy przebieg.
Powrót do góry
Szejker

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Ford Transit 2.0, rok 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 11:16
Temat postu:

Re: ( Ford Transit ) Wielki problem z odpalaniem. Transit 2.0 Duatorq


No tak, fachowcem nie jestem, a z każdą awarią się uczę Wink

Byłem u jednego mechanika i poradził mi zmianę oleju na mniej gęsty zanim będzie trzeba rozbierać silnik. Z 10W40 przeszedłem na 5W30 i Ford pali od ręki.

Przebieg nie jest bardzo wysoki - 220tys. Z czego ostatnie dwa lata to 20 tys.

Dzięki za odpowiedźWink Jak problem będzie się powtarzał, to skorzystam z Twoich cennych rad Wink
Powrót do góry
mikel24081

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Renault Espace IV 2.0T 170KM 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Lip 2012, 22:27
Temat postu:

sprzedam


Sprzedam komplet amortyzatorów przód z łożyskami, i innymi elementami dodatkowymi...
http://allegro.pl/amortyzatory-ford-transit-przod-zestaw-naprawczy-i2492225637.html
na innych aukcjach alternator i sterownik ogrzewania przestrzeni pasażerskiej...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Transit ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Transit »

Opinie o samochodach Ford Transit - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Transit ) Porady, problemy techniczne


FordFocus

36 800

2017r.

184 950 km

lubelskie

FordFocus

49 900

2019r.

61 000 km

mazowieckie

FordKuga

53 600

2015r.

236 850 km

lubelskie

FordFocus

72 000

2016r.

160 000 km

lubelskie

FordFiesta

16 500

2011r.

145 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System