Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Focus ) Silnika gaśnie w trakcie jazdy po czym bez problemu odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trebor_89

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): TYCHY
Posiadane auto: FORD FOCUS 1,8 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2012, 16:57
Temat postu:

Silnika gaśnie w trakcie jazdy po czym bez problemu odpala


Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, także na wstępie chciałbym wszystkich przywitać i z góry podziękować na pomoc. Chciałbym też ewentualnie przeprosić za ewentualne błędy i braki wiedzy odnośnie ogólnej mechaniki - laik ze mnie kompletny.
Samochód: Ford Focus 1,8; benzyna; rok 1999
Problem: Mniej więcej od miesiąca występuje następujący problem - w trakcie jazdy, a w zasadzie w trakcie dojazdu do rond, skrzyżowań, ogólnie rzecz ujmując przy wszelakich dojazdach, a co za tym idzie redukcji i zwalnianiu, występuje problem z gaśnięciem silnika. Wraz z gaśnięciem silnika tracę wspomaganie kierownicy. Jeśli auto się toczy i wrzucę trzeci bieg (nie dotykając stacyjki) auto samoczynnie zaskoczy z wiadomych względów. Jeśli się zatrzymam, to jedynym sposobem jest ponowne odpalenie. Auto zaskakuje od ręki - jadę dalej. Usterka występuje jak się jej zachce tzn raz na tydzień, albo 4 razy w przeciągu 30 minut.
Objawy: Problem występuje w godzinach wieczornych. Warunki atmosferyczne w których najczęściej występuje usterka to duża wilgoć i niska temperatura. O ile ma to jakąś wartość to "impreza" rozpoczęła się po wizycie na myjni ręcznej, i wymianie żarówki (kolejność może być odwrotna) Pierwszą wskazówką dla mnie że za chwile będzie "zabawa" jest fakt że przestaje mi działać prędkościomierz (w ostatnim czasie zdarzało się że i nawet kilka godzin jeździłem bez prędkościomierza a usterka i tak nie występowała). Kolejny etap to problem z mocą: ja mu zmieniam bieg na wyższy a ten się za to zabiera jak pies do jeża, czuć ewidentny brak mocy. Następnie dochodzimy do finiszu - gdy na horyzoncie mam Ci ja skrzyżowanie czy inne dzieło i rozpoczynam proces hamowania wraz z redukcją, włączają się kontrolki silnika, akumulatora i oleju. Wtedy wiem że muszę się spiąć maksymalnie coby ujarzmić kilku tonową bestie zwłaszcza jak wchodzę w zakręt, coby dzwona nie zaliczyć. Tak jak opisałem to wyżej, jeżeli jestem bardziej rozpędzony, sam zaskakuje po dociśnięciu gazu, jeżeli jednak zatrzymam się to muszę go włączyć ponownie po czym jedzie jak gdyby nigdy nic. I tak w koło...
Serwis: Pozwoliłem sobie odwiedzić serwis, dwa razy. Za pierwszym razem jako że była to sobota pozwoliłem sobie na zrobienie badania komputerowego i sprawdzenie stanu akumulatora. Komputer nie wykrył żadnych błędów, natomiast test akumulatora wykazał jego skrajne wyczerpanie. Jako że od dłuższego czasu zamierzałem go wymienić, test ten był swoistą kropką nad i, i za 20 minut miałem nowy akumulator. Liczyłem że to ów akumulator był winien - niestety.. Po dwóch dniach sytuacji się powtórzyła. Postanowiłem odwiedzić serwis ponownie, autko zostało an dwa dni. Po dwóch dniach Pan z serwisu poinformował mnie że usterka nie została wykryta (kilka kilometrów przejechanych w ramach testów i nic). Samochód ponownei został podpięty do komputera i nic nie zostało wykryte, ani grama błędu. Na moją wyraźną prośbę przeczyszczone zostały wszystkie masy. Autko odebrał i pojeździłem bez usterki 5 dni i znowu ta sama historia...

Cóż mi pozostaje napisać.. HELP!

Pozdrawiam,
Robert
Powrót do góry
vw_maniac

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3, 1,9 TDi, 2003
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2012, 20:28
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Silnika gaśnie w trakcie jazdy po czym bez problemu odpala


Bardzo dziwna sprawa - z początku jak zacząłem czytać to od razu miałem zamiar napisać żeby sprawdzić napięcia na aku i alternatorze Smile No ale skoro to wykluczyłeś to idźmy dalej...

Mówisz że problem zaczął się od myjni, więc może coś tam rzeczywiście zamaka. Objawy typu brak mocy i gaśnięcie auta może dawać aparat zapłonowy - jak zamaka, ucieka z niego iskra i auto nie pracuje na wszystkich cylindrach. Jeśli się więc nie gazuje (czyli przy dojazdach) - auto może gasnąć. Powinno się też dać bez problemu odpalić, ale przez jakiś czas dalej czułbyś brak mocy (do czasu aż woda sobie nie wykapie z aparatu zapłonowego). W Fordach ktoś wymyślił, że można tą część zamontować pionowo, w takim miejscu że bez problemu leci na aparat woda np. jak się jedzie po dużych kałużach. Dlatego ja bym zaczął od wykluczenia przyczyny zewnętrznej pt. woda. Zwróć uwagę, czy występowanie usterki ma cokolwiek wspólnego z deszczem/kałużami/wilgotnością powietrza.

______________________
Odszkodowania powypadkowe
Powrót do góry
Trebor_89

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): TYCHY
Posiadane auto: FORD FOCUS 1,8 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2012, 21:49
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Silnika gaśnie w trakcie jazdy po czym bez problemu odpala


Cytat:
Powinno się też dać bez problemu odpalić, ale przez jakiś czas dalej czułbyś brak mocy (do czasu aż woda sobie nie wykapie z aparatu zapłonowego)

No i tutaj już jakiś trop mamy bo tak się właśnie dzieje. Nie trwa to długo ale jest to wyczuwalne. Dzieje się tak tuż przed i tuż po. Warunki w których występuje owa owiana tajemnicą usterka to typowa pogoda barowa czyli chlapa, chlapa i niska temperatura.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Focus »

Opinie o samochodach Ford Focus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne


FordS-Max

108 800

2019r.

96 000 km

śląskie

FordFocus

49 900

2017r.

79 700 km

lubelskie

FordFocus

50 900

2019r.

118 000 km

mazowieckie

FordGrand C-MAX

24 500

2015r.

199 500 km

wielkopolskie

FordFocus

20 499

2011r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System