Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Focus ) Totalny brak mocy w Focusie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zolwikowski21

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: Ford Focus I 1.6 benzyna 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 23:32
Temat postu:

Totalny brak mocy w Focusie


Witam . Od jakiś 3-4 miesięcy posiadam Focusa z 2001 r. Wymieniłem poki co rozrzad reszta dzialala bez zarzutu az do tamtego tygodnia. Auto stoi kilka dni na warsztacie . Pierwszym objawem ze cos jest nie tak bylo gasniecie auta zaraz po odpaleniu i nierowne obroty na zimnym silniku. Gdy dodalem pare sekund gazu auto dzialalo normalnie wskakiwalo nagle na dobre obroty i juz nie gaslo lecz ostatnio wracajac z pracy zaczelo strasznie zamulać . Wrzucenie 3 biegu graniczylo z cudem . Totalny brak mocy . Normalnie sie dusił , obroty spdaly do minimum , dawalem gazu nic , po prostu toczylem sie do mechanika . Mialem paliwo nie jezdzilem na super rezerwie . Podjechalem do mechanika wymienili mi swiece i przewody lecz nic nie pomoglo wiec zostawilem auto . Na nastepny dzien dzwonia do mnie ze to POMPA PALIWA . Mowie ok to wymieniajcie jesli to jest przyczyna . Dzwonia dzien pozniej ze auto do odebrania . Zaplacilem 400 zl . Wymienili pompe wsiadam do auta przejechalem 2 km i auto znowu sie dusilo , zaczelo strzelac z rury mechanicy wielce zdziwieni co sie dzieje ze podjezdzam znowu . W sobote dostaje telefon ze auto zrobione . Tym razem zostalo wymienione 1.Filtr paliwa i przewod paliwowy cena imprezy 95 zl . Wsiadam do auta przejedzam tym razem 2km 300 m i znowu to samo . Mechanicy twierdzili ze oni jezdzili i nic sie z nim nie dzialo ze krecili go do 5 tys i jezdzil niby jak szalony. Panie i panowie prosze o jakieś wskazówki co dalej z tym robic . Jaka moze być przyczyna moze tym debilom podpowiem to w koncu to ogarna bo auto dalej u nich jest i czekam na jakis telefon . No i druga sprawa czy moge zażądać zwrotu tych 400 zl ( 95 zl juz odzyskalem) skoro wymienili czesci a bylo bez poprawy to chyba znaczy ze ten ktory to auto naprawial nie wiedzial co tak naprawde sie w nim dzieje i wymienial na slepo . Prosze o jakies madre odp , potrzebuje auta by dojezdzac do pracy co prawda tylko 7 km ale jazda rowerem w taka pogode odpada (przerabialem to w tamtym roku) . Czekam na jakies podpowiedzi odnosnie calej sytuacji . Pozdrawiam . Peace !
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 23:57
Temat postu:

Totalny brak mocy w Focusie


witaj kolego, moja rada zmienić mechanika, 400 zł nie możesz oddzyskać ponieważ wymienili pompe paliwa, do zwglądu starą pompe powinni dać. Przyczyny mogą być czujnik temperatury lub przepływomierz, tego można sprawdzić odłączajać kostke od przypływomierza, jest tam również silniczek krokowy to do wymiany albo przeczyścić. Ten ostatni najbardziej narażony na takie działanie. Pozdrawiam
Powrót do góry
zolwikowski21

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: Ford Focus I 1.6 benzyna 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 00:03
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Totalny brak mocy w Focusie


Zgadzam sie zmiana mechanika konieczna auta juz tam nie zostawie ale i tak zrobie wszystko by ta kase odzyskac . Jesli ktos ma jeszce jakies pomysly co to moze byc lub mial styczność z taką sytuacja niech pisze . Czekam na info od nich bede pisal co i jak nie dam sie wiecej z kasy wycyckać mam nadzieje ze jakims cudem to ogarna chociaz nie wiem czy bedzie to dobry pomysl skoro dzieja sie takie cyrki . Tyle ze brat auto tam zostawial zawsze i zawsze potrafili naprawic ale widocznie auto z roku 2001 ich przerasta a wydaje mi sie ze nie powinno tak byc. Wolne dopiero w czwartek wiec wtedy bede sie mogl tam zjawic i potrzasnac troche tym warsztatem.
Powrót do góry
kpas

Dyskutant



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: VW Polo 1.0i '91 , Focus 1.6 16V '00 , Audi 80 B3 1.9D
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 16:27
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Totalny brak mocy w Focusie


Witam
Jeżeli tego jeszcze nie robiłeś to wejdź w tryb serwisowy i sprawdź błędy, albo jeszcze prościej odłącz akumulator na 3 godziny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Wto 10 Gru 2013, 00:31
Temat postu:

Totalny brak mocy w Focusie


A sprawdzali silnik krokowy , trzeba wymienić lub wyczyszcić, pewnie i wolne obroty skaczą. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 10 Gru 2013, 00:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
karol_kb

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Focus MK1 1.6 16v + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lip 2019, 09:57
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Totalny brak mocy w Focusie


Witam, chciałem się dowiedzieć co to była za usterka? Mam taki sam problem, wczoraj najpierw był problem z ruszeniem z miejsca np ze świateł, (nie miał siły) dalej jechał już ok, później nagle jakby przestał reagować na pedał gazu, dotoczyłem się pod blok, zgasiłem auto odpaliłem po 2 min i przejechałem kilka km normalnie jakby nigdy nic się nie stało. Nie wiem co robić, czy jechać do mechanika czy olać to póki co? Czy jeżeli teraz wszystko jest ok, to czy jest sens jechać do mechanika? A może komputer pokaże co to był za błąd?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Focus »

Opinie o samochodach Ford Focus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne


FordFusion

10 900

2007r.

176 150 km

lubelskie

FordC-Max

29 900

2012r.

120 650 km

lubelskie

FordC-Max

27 990

2013r.

236 000 km

wielkopolskie

FordKuga

45 900

2013r.

132 157 km

mazowieckie

FordFocus

49 900

2017r.

79 700 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System