Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) mk2 97 r problemy z obrotami na gazie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek79

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prochowice
Posiadane auto: dodge caliber 1.8 2009r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Mar 2014, 19:39
Temat postu:

mk2 97 r problemy z obrotami na gazie


Witam . Od niedawna zaczęły falować obroty na jałowym biegu . Na benzynie autko śmiga bez problemu . Zanim pojadę z tym problemem do gazownika to spróbuje ten problem rozwiązać sam. Trochę poczytałem na forum . Wymieniłem świece i kable na nowe, lewego powietrza też nie ma. Mam zamiar przeczyścić przepływkę i krokowca , ale właśnie zastanawia mnie to czy te dwie rzeczy mają jakiś wpływ na działanie wolnych obrotów na LPG ? Bo że na benzynie to oczywiste że tak.Ale tak jak pisałem na początku autko na benzynie działa bez problemu. Więc nie wiem czy jest sens wykręcać te dwie rzeczy . Proszę o konkretną odpowiedz , co odpowiada za wolne obroty na LPG.Z góry wielkie dzięki.Mondek 1.8 16v zetec
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pon 03 Mar 2014, 22:55
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) mk2 97 r problemy z obrotami na gazie


jaka instalacja?
A jak wtryski gazowe i reduktor? Za mało info żeby coś doradzic.Coś montowałeś-przerabiałeś przy gazie?
Jeśli ma benzynie jest oki to przepływki i krokowego nie ma raczej co ruszac.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 03 Mar 2014, 23:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) mk2 97 r problemy z obrotami na gazie


Filtry kiedy zmieniałeś?
Ile km zrobione na instalacji?
Parownik kiedy czyszczony?
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
jacek79

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prochowice
Posiadane auto: dodge caliber 1.8 2009r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Mar 2014, 12:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) mk2 97 r problemy z obrotami na gazie


Filtry są nowe.Tak myślałem właśnie, że krokowca i przepływki nie ma sensu dotykać skoro na benzynie jest ok. Jednak jutro albo pojutrze pojade do gazownika niech to posprawdza.Odrazu jak od niego wróce to napisze czy jest poprawa.
Powrót do góry
kecajm69

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka/Wieluń
Posiadane auto: Laguna II 2.0T z 2006, Megane I 1.9 DTI z 2000
Piwa: 14/10
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 00:13
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) mk2 97 r problemy z obrotami na gazie


Miałem ten sam problem przy tm silniku ale ja miałem do niego zamontowana zwykła instalację nie wiem co ty masz. Gazownik przynajmniej ten mój robił różne rzeczy ale nie udało się tej przypadłości usunąć powiedział że tylko założenie sekwencji rozwiąże ten problem. Natomiast w innym aucie i już z sekwencja też zaczęły falować obroty i nierówno zaczął pracować silnik i tu winowajcą były skończone wtryski Valteka po przebiegu 60tyś. Na benzynie oba auta chodziły bez zarzutu.
_________________
Jacek.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 00:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacek79

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prochowice
Posiadane auto: dodge caliber 1.8 2009r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 18:11
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) mk2 97 r problemy z obrotami na gazie


Witam ja mam instalacje elpigaz Nicolaus 2004 z mikserem.Wczoraj zobaczyłem , że gumowy wąż który idzie od zaworka odpowietrzania skrzyni korbowej do kolektora ssącego jest mocno pęknięty. Wymieniłem go dzisiaj i na benzynie praca silnika pogorszyła się ( falują obroty tak jak na lpg).
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 21:48
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) mk2 97 r problemy z obrotami na gazie


Z ostatniego postu wynika że masz instalacje II generacji.
Temat przeniosłem.
W przyszłości proszę podawać w miarę dokładnie która generacja, producenta. Będzie wtedy dużo łatwiej rozpracować przyczyny niedomagania instalacji.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 22:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) mk2 97 r problemy z obrotami na gazie


Przeczyść silnik krokowy - powinno pomóc (i oczywiście całą przepustnice).
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


FordEcoSport

38 900

2016r.

68 000 km

wielkopolskie

FordKuga

73 900

2017r.

165 254 km

mazowieckie

FordKuga

30 900

2010r.

185 000 km

śląskie

FordFiesta

16 500

2011r.

145 000 km

śląskie

FordS-Max

129 000

2021r.

64 400 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System