Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) dziwne zachowanie na gazie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marlena mbag

Debiutant



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C5 2.0 16 v break
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 09:37
Temat postu:

dziwne zachowanie na gazie


Witam mój pacjent to uniaczek 889 cm 3 z 2001 instalacja brc przebieg 47tyś

Nie rozumiem zachowania mojego auta i nie wiem czy to kwestia regulacji gazu czy coś poważniejszego dlatego proszę o pomoc

objawy:
szarpanie, dławienie się, na biegu jałowym przy postoju na światłach po dodaniu gazu potrafi przygasać, przygasają też kontrolki zegara itp
z rury idzie siwo-biały dym i kapie jakaś woda
i jakoś tak silnik głośniej pracuję na moje ucho
po włączeniu nawiewy słychać przelewanie się jakiejś cieczy z prawej strony auta

Uno niby odpala normalnie na benzynie i przeskakuje na gaz na benzynie wszystko ok nie ma takich problemów.

Wymieniłam świece, filtr powierza i żadnej poprawy. Akumulator też ok
Ostatnio była też robiona uszczelka pokrywy zaworów no i jak to bywa u nas z fachowcami Panowie ułamali mi kolanko gazowe ale wymieniłam na nowe Proszę doradźcie co to może być
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 24 Paź 2014, 20:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) dziwne zachowanie na gazie


Czy reduktor gazu jest pokryty szronem? Filterek gazu wymieniony? Kiedy?
Ubywa płynu chłodzącego? Może trzeba odpowietrzyć układ chłodzenia.
Cytat:
z rury idzie siwo-biały dym i kapie jakaś woda
jak ciepły to tez są takie objawy?
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Marlena mbag

Debiutant



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C5 2.0 16 v break
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 18:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) dziwne zachowanie na gazie


-reduktor jest czysty żadnego szronu brak

co do filtru gazu to był robiony przeglądzie u gazownika po pierwszych 15 tys ok tygodnia półtorej temu gazownik wyjmował coś co przypomina filtr i czyścił sprężonym powietrzem

układ odpowietrzany jakieś parę 2-3 miesięcy temu
co do płynu to wydaje mi się jakby trochę było mniej 1cm-dp 1,5cm

uniaczek tak samo źle zachowuję się na ciepły silniku miałam okazje ostatnio sprawdzić po przejechanych 50 km żadnych zmian a nawet nie wiem czy gorzej ostatnio zaczął tak jakby z opóźnieniem reagować na dodanie gazu na 1 biegu i czasami na 2

kontynuant temat byłam raz jeszcze u gazownika - ponowna regulacja niestety nic nowego nie wniosła :(
nadal przygasa po dodawaniu gazu , dodatkowo walnęło radio -niby działa ale tylko kaseta (stary old school ) oraz ostatnio zaczyna się po palać kontrolka od akumulatora
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 17:31
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) dziwne zachowanie na gazie


Witam.
Nie wiem czy problem rozwiązany już został czy nadal występuje?
Zacznijmy od tego czy cała instalacja lpg poprawnie działa pod kątem elektryki... połączenia itp, to bardzo ważne.Opisałem te problemy w tym dziale w temacie nubirka nie przełącza na gaz...Po przeczytaniu koleżance bedzie łatwiej diagnozować.

Co do wymiany świec to czy została zmniejszona przerwa do pracy na lpg?Ma to wpływ na pracę silnika na gazie i zużycie elementów układu zapłonowego...w ostatecznym czarnym scenariuszu/bardzo częstym/ uszkodzeniu cewki zapłonowej.
Następna sprawa to filtr gazu fazy płynnej nie przedmuchujemy tylko wymieniamy na nowy...mały wydatek gotówki.
W koleżanki przypadku może być problem z przewodami wysokiego napięcia od świec...nie prawidłowa praca silnika....a także pada cewka zapłonowa i dlatego opisane objawy.
Musisz koleżanko wiedzieć że gaz jest innym paliwem niż benzyna i ma swoje wymagania...usterka która jest nie widoczna na benzynie albo prawie nie zauważalna, objawia się kilkakrotnie silniej podczas jazdy na lpg......................dlatego problem z cewką może dawać objawy tylko na gazie.
Ważna też jest czystość filtra powietrza.
Po za tym kopcenie na biało i woda z układu wydechowego to uboczne produkty spalania lpg....po wygrzaniu tłumika /podczas dłuższej jazdy/ problem powinien zniknąć.
Dla pewności sprawdź czy nie masz wycieków płynu chłodzącego i kontroluj jego poziom....jeśli będzie ubywało bez oznak wycieków to do sprawdzenia układ chłodzenia .......może byc problem z uszczelką głowicy.
Po twoim opisie sądzę że masz problem z układem zapłonowym...tzn świece,cewka ,przewody wn......chyba że nie opisałaś dobrze problemu.

Pozdro.Opisz co dalej itp.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Czw 04 Gru 2014, 10:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) dziwne zachowanie na gazie


Poprę swojego przedmówce i nie wiem czy w Twojej sytuacji nie będzie bardziej cewka niż świece i kable.Pytanie jeszcze, kiedy świece i kable były wymieniane i jakie są.

P.S. Koleżanko jeżeli toczy się dyskusja na temat pracy silnika to nie dokładamy do wątku zagadnienia z radiem bo sama sobie zrobisz bałagan w temacie,a tu panują też zasady,np jeden temat, jeden problem.
Twoja pisownia też pozostawia wiele do życzenia.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Gru 2014, 10:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


FordEdge

69 900

2016r.

198 904 km

podkarpackie

FordFiesta

48 900

2020r.

46 000 km

mazowieckie

FordMondeo

52 900

2018r.

186 898 km

mazowieckie

FordKuga

87 900

2018r.

88 000 km

śląskie

FordKuga

30 900

2010r.

185 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System