Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Transit ) Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Transit ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bogo1984

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Ford Transit 330 2,0TDDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 21:33
Temat postu:

Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra ?


Witam.
Mam mega problem :/ podczas jazdy zgasło mi auto. Po podłączeniu pod kompa wyskoczyły 3błędy od pompy wtryskowej. Wyjąłem pompe, wysłałem do regeneracji do tej firmy http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-ford-transit-0470004004-okazja-i4793363268.html Po włożeniu zregenerowanej pompy auto jeździło 1,5tyg i szarpnęło 2 razy podczas jazdy po kolejnym kilometrze zgasło. Oczywiście wymieniłem filtry, rozrząd itd wcześniej ale auto nie chciało zasysać paliwa. Z kanistra na plak odpaliłem i auto chodziło jakis czas. Później po wyjechaniu auto zgasło. Okazało sie że jechał i działał póki było paliwo w filtrze ropy. Pompa podobno miała tak małe ciśnienie że nie dała rady przebić wtrysków... Zregenerowana?! troche dziwne... Pompa pojechała na gwarancje. Normalnym jest że nikt nie kupuje transita żeby ładnie wygłądał pod blokiem... Musze wypożyczać auto bo robota nie poczeka. Kupiłem kolejną pompę od tranzit'a anglika. Zakodowałem pompe, odpaliłem i znów auto pracuje, jeździ ale nie zasysa paliwa z baka! Jedzie póki ma paliwo w filtrze a później znów zdechł. Co może być tego przyczyną? wadliwa podstawa filtra? Filtr ropy wymieniam 2x w roku! Już nie wiem co robić! Auto mam prawie 4lata i nigdy nie było z nim problemów. Dbam o auto! Pomóżcie !!! Sad
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 10:02
Temat postu:

Re: ( Ford Transit ) Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra ?


Ty nie masz czasem jeszcze i elektrycznej pompy w baku, która siadła ? Objawy na to wskazują (sprawdź nie jestem pewien)
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 13:13
Temat postu:

Re: ( Ford Transit ) Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra ?


Według schematów zasilania silnika jest pompa elektryczna.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
bogo1984

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Ford Transit 330 2,0TDDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 12:54
Temat postu:

Re: ( Ford Transit ) Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra ?


pompa to vp30 bosch i w moim silniku nie ma dodatkowej pompy elektronicznej w baku a raczej w podstawie filtra. Znalazlem juz nieszczelność i załatałem. Tymczasem walczę ze świecą żarową Sad cały czas cos... jak ne urok to sraczka :/ wykręciłem świece a sama końcówka czyli tzw. żarnik został w glowicy... Żarnik jest z innego materiału i nawet magnes nie chce sie go trzymać więc pozostaje rozwiertaki bądź wbicie dziada do cylindra i później próbowanie wyciągnąć przez wtrysk. Dobrze że chociaz wszystko od przodu jest a nie jak w 2,4l że miejsca nie ma jak podejść...
Powrót do góry
Bummm

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld
Posiadane auto: Ford Transit Custom ,2.2 TDCI 155KM 2013 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2020, 12:29
Temat postu:

Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra ?


Witam panowie. Mam podobny problem jak bogo1984. To już piąty raz jak w czasie jazdy do pracy mój ford wywala napis Awaria Silnika natychmiastowy serwis. Spadają obroty, auto zwalnia gaśnie. Podczas próby ponownego odpalenia rozrusznik kręci ale Auto nie odpala. Już piąty raz mnie chorowali. Po podłączeniu do komputera wykazało problem z czujnikiem pompy paliwowej w baku. Mechanik wyjął pompę paliwa z Baku sprawdził wszystko działa czujnik też jest dobry. Bak jest cały czysty nie ma żadnych zabrudzeń. A więc na nowo złożył skasował błędy i działa. Za trzy dni znowu ten sam problem. Muszę dodać że jak skasuje się błędy Auto od razu odpala i mogę dalej jeździć jeden dzień lub dwa i znowu to się dzieje. Dodam że nie zawsze słychać pompę paliwowa podczas przekręcania stacyjki. Czy może za mało podaje paliwa na filtr albo problem z elektryko. Dodam że regulator ciśnienia i filtr paliwa są wymienione i dalej to się dzieje. Panowie jeszcze nie chce go malować na zielono a więc potrzebuję pomocy. Dane auta to Ford Transit Custom, 2.2DTCi Kat , 155KM, 2013rok, przejechane około 250tyś.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 17 Maj 2020, 12:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Paweł1992

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Ford transit MK8
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 09 Cze 2020, 10:29
Temat postu:

Re: Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra ?


Bummm napisał:
Witam panowie. Mam podobny problem jak bogo1984. To już piąty raz jak w czasie jazdy do pracy mój ford wywala napis Awaria Silnika natychmiastowy serwis. Spadają obroty, auto zwalnia gaśnie. Podczas próby ponownego odpalenia rozrusznik kręci ale Auto nie odpala. Już piąty raz mnie chorowali. Po podłączeniu do komputera wykazało problem z czujnikiem pompy paliwowej w baku. Mechanik wyjął pompę paliwa z Baku sprawdził wszystko działa czujnik też jest dobry. Bak jest cały czysty nie ma żadnych zabrudzeń. A więc na nowo złożył skasował błędy i działa. Za trzy dni znowu ten sam problem. Muszę dodać że jak skasuje się błędy Auto od razu odpala i mogę dalej jeździć jeden dzień lub dwa i znowu to się dzieje. Dodam że nie zawsze słychać pompę paliwowa podczas przekręcania stacyjki. Czy może za mało podaje paliwa na filtr albo problem z elektryko. Dodam że regulator ciśnienia i filtr paliwa są wymienione i dalej to się dzieje. Panowie jeszcze nie chce go malować na zielono a więc potrzebuję pomocy. Dane auta to Ford Transit Custom, 2.2DTCi Kat , 155KM, 2013rok, przejechane około 250tyś.


Mam ten sam problem z fort transit 2014 r. 2,2 125 KM.
Wstępna diagnoza padłą na pompę w zbiorniku którą wymieniłem i nic to nie dało.
Pomoże ktoś ??
Powrót do góry
Bummm

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld
Posiadane auto: Ford Transit Custom ,2.2 TDCI 155KM 2013 rok
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 10 Cze 2020, 06:12
Temat postu:

Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra


Witam. Ja spróbowałem tego i jak narazie jest Ok. Odetnij wszystkie wtyczki od bezpieczników pod kierownicą i po wpina je na nowo. Przy okazji posprawdzaj czy czasem któryś z Kabli nie jest luźny i wszystkie przeczyści
Powrót do góry
WOJTAS>>>

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: mercedes vito 111cdi 2,2 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lip 2020, 21:36
Temat postu:

Re: ( Ford Transit ) Problem z paliwem, pompą, zapowietrzaniem, podstawą filtra ?


Można wiedzieć co jest przyczyną takich problemów
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Transit ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Transit »

Opinie o samochodach Ford Transit - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Transit ) Porady, problemy techniczne


FordFocus

21 900

2014r.

299 990 km

śląskie

FordKuga

54 900

2016r.

132 554 km

mazowieckie

FordEscape

69 900

2018r.

124 629 km

mazowieckie

FordTransit Custom

126 900

2019r.

71 000 km

mazowieckie

FordFocus

19 900

2010r.

174 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System