Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam2712

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Daewoo Nubira II 2,0 CDX 16V (133KM)
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 05:16
Temat postu:

nubirka nie przełącza się na gaz


Witam!
Mam problem z instalacją lpg w aucie Daewoo nubira II 2,0 CDX 16V 133 KM. Mam wielozawór tomaseto i centralkę Bingo s4. Instalacja zwykła. Gdy kupiłem samochód w marcu 2014 gaz śmigał świetnie. Nawet nie czułem kiedy przerzucał na lpg. Po kilku miesiącach auto zaczęło przełączać się na gaz po przejechaniu coraz to dłuższych odcinków. Zbliżał mi się wyjazd nad morze (ok 200km) więc asekuracyjnie wymieniłem u gazownika filterek, ale nie było różnicy. Poprawiane też były luty na łączeniu zerwanego przewodu pod podłogą idącego od butli do komory silnika (te cienkie od wskazania ilości gazu) bo nie pokazywał na włączniku. Lutowanie niczego nie zmieniło – wskazania dalej brak. Jak już przełączył to się jakoś jechało. Podczas drogi do Władysławowa na obwodnicy trójmiasta przy stałej prędkości samochód zaczął tracić ciąg. W Rumii kupiłem świecie BERU i przewody BOSCHA. Po wymianie nie było poprawy. Podjechałem do miejscowego mechanika i stwierdził, że padła cewka. Wymieniłem. (dodam, że objawy uszkodzenia tych części widoczne były zarówno na benzynie jak i na gazie). Po wymianie cewki silnik pracował równo. Przełączył na gaz jak zawsze. Dojechaliśmy na miejsce i niby było ok. Rano następnego dnia po odpaleniu samochodu nie mogłem przerzucić go na gaz. Gazowałem, cudowałem, czekałem aż temperatura podejdzie i nic (Tym bardziej, że temperatura nie jest podłączona) Elektrozawory cykały. Po czasie przełączył. Zauważyłem, że zdarzy mu się czasem samoczynnie przełączać na benzynę, ale z reguły jakoś szło na tym gazie jechać. Problem powracał przy każdym porannym rozruchu silnika i próbie przejścia na gaz. Auto przestało też wypalać gaz z butli do końca. Wracając z Władysławowa wypalił na autostradzie pół zbiornika i przerzucił na benzynę. Próbowałem kilkakrotnie przełączyć na gaz ale bez skutku. Po dotankowaniu po kilku próbach auto przełączyło na gaz. Po powrocie do domu na jakiś czas wszystko wróciło do normy jakby nic się nie działo. Nie wierzę w to, że jakaś wilgoć w powietrzu nad morzem czy coś w tym stylu. Zbliżał mi się kolejny wyjazd. Tym razem dalej – Lublin, Zamość, Biłgoraj (około 700 km). Postanowiłem się temu bliżej przyjrzeć. Byłem u tego samego gazownika z podejrzeniem, że może cewka gubi sygnał obrotów i centralka z automatu wyrzuca gaz. Nawet dobrze się złożyło bo znowu zaczął chimerować. Przyjechałem do gazownika i jak na złość wszystko ładnie przerzuciło. Kilka razy powtórzyliśmy operację i bez zarzutu. Z tego co pamiętam to jeszcze ustawialiśmy dawkę gazu bo strasznie śmierdziało. Nawet w drodze od gazownika około 1 km znów sam przerzucił na benzynę, ale momentalnie załapał i znowu pracował na gazie. Pojeździłem jakiś tydzień i z małymi problemami, ale przełączał. Spalanie też znacznie spadło po tej regulacji. Jak doszło już do wyjazdu samochód ponownie zatankowałem do pełna i w drogę. Wszystko było ok, aż do Łysomic (ok 50 km). Podczas przejeżdżania przez torowisko (na Wa-wę) jak przełączył na benzynę to na gaz przerzucił dopiero jakieś 30 km przed Warszawą. Wtedy ujechałem na gazie może z 10 km i zjeżdżając na stację żeby dotankować do pełna zmieniając pas lekko zakołysało autem z powodu kolein i od tamtej pory pomimo pełnej butli już do samego Zamościa jechałem na benzynie. Żadne próby przełączania nie pomogły. Na miejscu jeszcze raz przeglądałem czy może jakieś przewody nie są pourywane, albo może to miejsce lutowane nie namokło. Co prawda chłopacy zaizolowali jak mogli, ale wiadomo woda to woda. Wszędzie wlezie. Od tamtej pory jeżdżę na benzynie, bo pomimo cykania elektrozaworów auto jakby nie dostawało gazu i powraca do zasilania benzyną. Trochę się rozpisałem, ale chciałem opisać wszelkie ingerencje w układy silnika. Proszę o pomoc. Autko fajne i ogólnie niezawodne, ładnie pracuje na benzynie i bynajmniej ładnie pracowało na gazie. Obecnie nie wiem co z tym robić, bo gazownik jedyny w okolicy ręce rozkłada.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 13:37
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Witam.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale w swojej nubirce masz instalację zwykłą lpg z mikserem gazu.....sterownik przełączania zależnie od obrotów silnika.A regulacja pomiędzy reduktorem a silnikiem za pomocą silniczka krokowego czy ręczna? Nie masz sekwencji?

Jeśli zwykła tak jak piszesz bingo to sprawdź wszystko co ci opisałem.
Tak na początek to regulacja przerwy na świecach, musisz ją zmniejszyć o 0.2-0.3 mm od fabrycznej....tzn np gdy fabryczna 1.1mm to na 0.8-0.9 mmm....nie będziesz palił cewek.

Podstawa ile lat i jaki przebieg ma instalacja?
1.Czy masz przekaźnik odcinający benzynę i włączający gaz i czy jest on sprawny?Nie prawidłowa jego praca nie pozwoli przełączyć na lpg.Może wali już albo problem z masą lub napięciem?Możesz go odłączyć i na rozgrzanym silniku zmostkować styki od lpg/benzynowych nie/i sprawdż czy da się uruchomić
2.Ogólnie problem z masą do instalacji albo z elektryka.Brak masy lub jej czasowe braki powodują cuda.....a napięcie też musi grać.Zostaje sprawdzanie np. próbówką.
3.Reduktor gazu wyczyszczony bez syfu w środku?Może jest pełen mazi albo membrany?
4.Cewki wielozaworu przy butli i elektrozaworu przy reduktorze dostają masę i napięcie w sposób ciągły?
5.To że cewki zaworów cykają nie oznacza że muszą być sprawne, mogą zacinać się w nich tłoki.Sprawdzić wielozawór :po odłączeniu przewodów instalacji lpg podpiąć bezpośrednio zasilanie cewki wielozaworu i po odkręceniu przewodu zasilającego gazem przy reduktorze sprawdzić czy dochodzi tam gaz.
Jeśli będzie gaz przy elektrozaworze reduktora, sprawdzić przejście gazu przez elektrozawór.Podobnie odpiąć przewody i po zasileniu wielozaworu dać zasilanie elektrozaworu i sprawdzić przepływ gazu na reduktor i dalej na przewody.Przy braku gazu w którymś z przypadków wymiana na nowe.
Oczywiście sprawdzanie słuchem,węchem i oczami....bez ognia.
6.Następny krok to jeśli masz silniczek krokowy gazu to może brak zasilania i sterowania z przepustnicy albo nie sprawny. Przy ręcznym sterowaniu tylko kręcenie i regulacja.
7.Nie sprawna centralka bingo jeśli wszystko pozostałe jest oki.Sprawdzenie przez podmiankę.
8.Mogą być tez nie drożne przewody ciśnieniowe gazu/jakiś zator/...odkręcić przy reduktorze i dać napięcie na wielozawór i przedmuchać gazem.

Nie mam możliwości obejrzenia auta ale z twojego opisu wynika że może być problem z elektryką i masą albo wielozaworem i elektrozaworem.
To nie są problemy nie do rozwiązania ,tylko ktoś musi znać się na tym i wiedzieć czego szukać, i oczywiście zaangażować się w naprawę...........................................po łebkach i na oko i widzimisię to nie ten zawód.

Czasami zadziwiają mnie mechanicy i gazownicy.
Moja rada to sprawdź to sam po kolei wg opisu.........jak coś to mogę pomóc i podpowiedzieć przy szukaniu,mój numer jest w podpisie.
Pozdro Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 13:59
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Witaj na forum.
A ja napiszę króciutko. Laughing
Sprawdź wiązki elektryczne instalacji gazowej. Niekiedy sa upychane ekstremalnie bez dodatkowych zabezpieczeń. Może być gdzieś przetarta.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 14:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Witaj Keram Very Happy
Krótko się nie da... Wink a po za tym to moja dewiza i podejście do problemów......tym bardziej udzielając porad na odległość...........a po za tym coś z tego jest zwalone, elektrykę też brałem pod uwagę.
Musi sprawdzić wszystko po kolei....przy okazji zapozna się z instalacja Idea a to inwestycja na przyszłość....

Mając już kilka autek na gaz i będąc ich mechanikiem/przy okazji po pracy naprawiam innym/ wiem że czasami auto potrafi zaskoczyć tym co skopane.... Shocked a można było to niby wykluczyć.....dlatego opisałem koledze i po sprawdzeniu tego dojdzie co......tym bardziej że jego gazownik nie potrafi znaleźć przyczyny Wink Very Happy

Pozdro koledzy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 20:23
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Nie neguję Twej wypowiedzi a jedynie podałem to co ominąłeś a ja to przerabiałem u siebie.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 20:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 12:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Keram2504 napisał:
Nie neguję Twej wypowiedzi a jedynie podałem to co ominąłeś a ja to przerabiałem u siebie.



Nie uważam że negujesz, wytłumaczyłem dlaczego taka długa długa odpowiedź z mojej strony............
Elektryki nie ominąłem, patrz punkt 2 w pierwszym poście...... Wink

Pozdro Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 21:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Wiem że nie ominąłeś elektryki. Ale w elektryce nie ująłeś przetarcia przewodów i zwarcia. Laughing Laughing
Dobra, żartowałem.
Browar za wyczerpujące wypowiedzi.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 12:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Gdyby tak z każdym razem wszystko szerzej opisywać to nie schodziłbym prawie z kompa....no chyba że pampers... Wink Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nie próbowałem ale może ktoś podrzuci jak Cool
Żartuję oczywiście Wink


Kolego Keram dzięki za browar...idzie weekend to przyda się Wink Very Happy
Pozdro Maciej
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
adam2712

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Daewoo Nubira II 2,0 CDX 16V (133KM)
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 20:40
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Witam ponownie.
Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam.
Dałem sobie czas i postanowiłem jeszcze raz wszystko przejrzeć pod kątem elektryki. Wziołem miernik i sprawdziłem wiązki pod kątem ciągłości sygnału i czy w odpowiednim momencie pojawia się napięcie. Np na cewki elektrozaworów. Był to chyba dobry krok. Niby wszystko było ok, ale podczas sprawdzania przewodów masowych miernik raz potwierdzał zamknięcie obwodu, a raz nie. Dwa przewody masowe podłączone były do obudowy filterka. Poobcinałem je, zarobiłem z porządnym nowym grubym przewodem i po prostu podłączyłem pod minus akumulatora. Najlepsze było to, że przewody nie były ani urwane, ani jakoś szczególnie spękane. Wystarczył widocznie krótki moment bez masy i centralka odłączała lpg. Możliwe, że mechanik wciskając ręce wymieniając cewkę ponaciągał przewody, bo inaczej faktycznie by się nie dało - takie dojście. Poza tym wiadomo jakie niekiedy instalatorzy (oczywiście nie wszyscy) potrafią cienkie kabelki montować. Tak czy inaczej samochód przerzuca na gaz i śmiga jak dawniej.

Dzięki Wam wszystkim za ogromne zaangażowanie. Gdyby takie zaplecze było w serwisach to awarie byłyby przyjemnością. A tak na poważnie jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam!
Powrót do góry
adam2712

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Daewoo Nubira II 2,0 CDX 16V (133KM)
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 20:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


No szkoda, że tylko takie piwko mogę postawić Smile
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 12:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


adam2712 napisał:
No szkoda, że tylko takie piwko mogę postawić Smile




Dzięki za browarki Very Happy Very Happy Very Happy
Wirtualne ale ważny gest z twojej strony Cool
Jednak co do masy jako możliwej jednej z przyczyn nie pomyliłem się....podsumuję krótko.....ach ci mechanicy-gazownicy na papierku Evil or Very Mad Twisted Evil

Pozdro Maciej



P.S na złącza masowe do nadwozia itp używaj wazeliny technicznej...przesmaruj miejsca styku złącza...gwarantuję że pomaga.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
adam2712

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Daewoo Nubira II 2,0 CDX 16V (133KM)
Piwa: 0/6
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 17:55
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Dokładnie. Volty voltami, a wystarczy ułamek sekundy przerwy w układzie choćby pod wpływem drgań - silnik, droga, itp. i już się w głowę zachodzi jak bardzo zaboli w portfelu. Confused
Trzymaj się Maciek, hej.

Zdrowych i wesołych wszystkim !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 17:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Dzieki.
Zdrowych i wesołych ....i ze sprawnym autkiem.
Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
adam2712

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świecie
Posiadane auto: Daewoo Nubira II 2,0 CDX 16V (133KM)
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 01:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) nubirka nie przełącza się na gaz


Dzięki, wzajemnie Smile
Pozdrawiam!!! Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


FordKuga

73 900

2017r.

165 254 km

mazowieckie

FordKuga

30 900

2010r.

185 000 km

śląskie

FordC-Max

27 990

2013r.

236 000 km

wielkopolskie

FordTransit Custom

116 500

2022r.

15 239 km

podkarpackie

FordMondeo

54 900

2015r.

135 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System