Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Scorpio ) Ropa w oleju silnikowym 2.5TD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Scorpio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlody9205

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Ford Scorpio mk1 2.5TD 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 19:02
Temat postu:

Ropa w oleju silnikowym 2.5TD


Witam wszystkich forumowiczów
Potrzebuje porady na temat mojego dziwnego przypadku ale może zacznę od początku.
Pewnego pięknego dnia jechałem swoim dieselem i podczas parkowania zauważyłem że miga(zaznaczam nie świeciła się lecz migała w rytm pracującego silnika) kontrolka od ciśnienia oleju. Przy dodawaniu gazu kontrolka gasła lecz na wolnych obrotach znów było to samo. Zgasiłem silnik odczekałem by się ostudził żeby móc sprawdzić poziom oleju. Wszystko było w normie więc odpaliłem scorupe i w drogę. Kontrolka już nie migała lecz moja podróż nie trwała długo. Po ok. 15 min przy prędkości 80 km/h silnik zaczął sam wchodzić na obroty stopniowo do maksymalnych. Próbowałem go zdusić wrzucając wyższy bieg wraz z hamowaniem i się udało. Przed zgaśnięciem słychać było delikatny stukot i zgasł. Oczywiście po całej sytuacji nie chciał odpalić. Następnego dnia podszedłem do niego bez żadnych ingerencji i jakby nic się nie stało odpalił z pierwszego kopa tak jak zawsze. Popracował ok 10 min i znowu dostał szalonych obrotów. Oczywiście przekręcenie kluczyka nic nie dało i zanim zdążyłem otworzyć maskę zgasł. Przy tych obrotach z wydechu wydostawały się ogromne chmury szarego dymu. Po całej sytuacji zobaczyłem że pompa wtryskowa się odkręciła i lała się ropa. Jedna ze śrub całkiem wypadła i znalazłem ją na osłonie silnika. W filtrze powietrza był olej jak i w całym dolocie. Filtr wymieniłem, turbo sprawdziłem, dolot wyczyściłem, pompę przykręciłem i ustawiłem na znaczniki wyryte na obudowie(kiedyś zostało zaznaczone jakie powinno być położenie).Gdy zlewałem olej to po prostu był jak woda. Sprawdziłem zawory oraz zdjąłem pokrywę rozrządu. Okazało się że się przestawił. Wszystko ustawiłem poskładałem. Zalałem olej przekręcam kluczyk, kręcę i znowu odpalił z pierwszego kopa. Oczywiście po zalaniu oleju odczekałem nim go odpaliłem i posprawdzałem czy nigdzie nic nie cieknie. Zadowolony wyjechałem z garażu i poszedłem po dokumenty do domu i się trochę ogarnąć by pojechać na jazdę próbną. Minęło z 10 min i nim doszedłem do samochodu znowu dostał szalonych obrotów, chwilę na nich pozostał i zgasł. W filtrze powietrza znów był olej. Następnego dnia sprawdziłem poziom oleju i na bagnecie stan był grubo ponad max. Zlałem go znowu był jak woda. Spuściłem ponad 8 litrów mieszanki oleju silnikowego z olejem napędowym. Trudno było nie wyczuć w tym właśnie ropy.
Teraz moje pytanie brzmi co jest przyczyną tego zjawiska ? Z tego co poczytałem w książce Etzolda to pompa wtryskowa nie ma z tym nic wspólnego bo jest smarowana tylko ropą. Pierścienie też wykluczam bo kompresja jest książkowa (sprawdzona). Jest to diesel starej konstrukcji 2.5TD 92KM nie VM i już zgłupiałem co może być przyczyną takiego dostawania się ropy do oleju silnikowego. A co do tych szalonych obrotów to turbo sprawdzałem nie ma luzu z resztą nie wyczuwałem wcześniej spadku mocy i nie gwizdała nie wiadomo jak głośno. W filtrze tego oleju było niewiele. Może moja interpretacja jest błędna i za wszystkim stoi właśnie turbina. Lecz drugą opcją takich szalonych obrotów myślę że może być właśnie ta ropa w oleju. Bo gdy go odpalam to na zimnym normalnie reaguje na pedał gazu turbo tak samo nie wpada w szał.Nic nie stuka nic nie puka. Gdy trochę pochodzi czyli się zagrzeje to wtedy ogarnia go szał. Dlatego już nie mam pojęcia o co mu chodzi.


Ostatnio zmieniony przez mlody9205 dnia Pią 27 Mar 2015, 20:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 20:17
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) Ropa w oleju silnikowym 2.5TD


Dziwny temat naruszający punkt 10 regulaminu[/list]
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 23:30
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) Ropa w oleju silnikowym 2.5TD


Witam.
Z opisany twoich problemów to któryś wtryskiwacz leje się albo mocno uszkodzony. Spróbuj wyjąć wtryski( bardzo łatwo się wyjmuje) i sprawdź jak wyglądają (jeśli okaże się całe wtryski) to zawieść na sprawdzenie.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
mlody9205

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Ford Scorpio mk1 2.5TD 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2015, 15:12
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) Ropa w oleju silnikowym 2.5TD


Ok w poniedziałek je wykręcę i dam znać. A jeszcze takie pytanie odnośnie pompy wtryskowej. Analizując jeszcze sytuację przypomniało mi się że widziałem delikatne przecieki między obudową pompy a obudową rozrządu (tam gdzie jest przykręcana na 2 śruby właśnie w tym miejscu się odkręciła gdy zajrzałem pod maskę po całej akcji). Zastanawia mnie czy przypadkiem może tamtędy się dostaję ropa z pompy do rozrządu. Może palnąłem jakaś głupotę i jest to niemożliwe ale już zaczynam brać wszystko pod uwagę.
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2015, 23:42
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) Ropa w oleju silnikowym 2.5TD


moim zdaniem uszczelniacze na wtryskach do wymiany. gdyby lał któryś z wtrysków to ropa nie dostawała by się do oleju.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni


Ostatnio zmieniony przez maniu1 dnia Nie 29 Mar 2015, 11:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Mar 2015, 23:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 00:51
Temat postu:

Re: ( Ford Scorpio ) Ropa w oleju silnikowym 2.5TD


Kolego maniu1.
Cytat:
uszczelniacze na wtryskach do wymiany

Widzę że dokładnie nie przeczytałeś, co ma wspólnego uszczelniacze a dostawanie się ropy do oleju?.
Uszczelniacze na wtryska to ciśnienie by wywalało a wraz z nim spaloną ropą (mazia).
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Scorpio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Scorpio »

Opinie o samochodach Ford Scorpio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Scorpio ) Porady, problemy techniczne


FordB-Max

27 900

2014r.

166 734 km

śląskie

FordFocus

21 900

2014r.

299 990 km

śląskie

FordGalaxy

48 900

2014r.

227 138 km

mazowieckie

FordFocus

50 900

2019r.

118 000 km

mazowieckie

FordMondeo

54 900

2017r.

162 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System