Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Fiesta ) Fiesta benzyna + lpg szarpanie kontrolka silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Fiesta ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annqe

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): miasto
Posiadane auto: fiesta mk6 benzyna 1.3 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2015, 18:11
Temat postu:

Fiesta benzyna + lpg szarpanie kontrolka silnika


Fiesta mk6 2006 1.3 benzyna +LPG

Witam. Problem pojawił się w zasadzie od momentu założenia LPG kilka miesięcy temu. Auto zaczeło szarpać, mulić, niezależnie od obrotów, prędkości itp. Oczywiście najbardziej wyczuwalne na gazie, jednak gazownik w swoim komputerku wszystko poustawiał i stwierdził ze jest to ewidentnie wypadanie zapłonu. A więc powymieniałam świece, przewody, cewkę, ale problem nie znikał. Ostatecznie padł w aucie sterownik który również został wymieniony. Po czym dalej auto przerywało na gazie, choć mniej. U gazownika okazało się że w ciągu paru miesięcy spaliły się świece (niewiadomo dlaczego?) i po wymianie auto miało chodzić dobrze, jednak dalej jest źle. Auto już nie szarpie w trakcie jazdy ale na wolnych obrotach, ponizej 1000obr. Problem oczywiście nasila się gdy włączony jest gaz, na benzynie również odczuwalne są "drgania" jednak tylko wtedy gdy wcześniej był włączony gaz. Oczywiście gazownicy uważają ze z instalacją wszystko jest okej. Zasugerowano mi sprawdzenie ciśnienia w cylindrach i wymianie zaworów, ale nie wiem co teraz robić. Za chwile wymyślą mi jeszcze coś innego, a pieniądze uciekają... Dodam że dziś pojawiła się kontrolka silnika, od razu wyłączyłam gaz i jeżdzę na benzynie, wydaje się że auto dobrze chodzi, jednak kontrolka nie znika. Czy ktoś miał podobną sytuację? Proszę o jakieś rady bo już nie mam siły...
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 15 Maj 2015, 13:42
Temat postu:

Re: ( Ford Fiesta ) Fiesta benzyna + lpg szarpanie kontrolka silnika


Witam na forum.
Z opisany problemów podejrzewam czujnik temperatury, ponieważ możliwe że podaje inną wartość niż powinno.
Najważniejsze sprawdzenie: czujnik wału, sonda lambda, czujnik temperatury, jakie ciśnienie paliwa, itd. (najlepiej podłączyć się pod diagnostykę jakie błędy pokazały).

Cytat:
Problem pojawił się w zasadzie od momentu założenia LPG kilka miesięcy temu
Jeśli problem powstał z chwili założenia lpg to być może coś nie tak podłączony, albo nie taki co powinien być założony.
Spróbuj podjechać do innego gazownika lub warsztatu i niech oceni, co jest nie tak w Twoim aucie oraz podaj nam jakie błędy pokazały.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Fiesta ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Fiesta »

Opinie o samochodach Ford Fiesta - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Fiesta ) Porady, problemy techniczne


FordEcoSport

42 200

2016r.

139 600 km

podkarpackie

FordMondeo

99 990

2019r.

98 429 km

pomorskie

FordKuga

41 900

2011r.

160 259 km

mazowieckie

FordKuga

86 800

2021r.

107 000 km

małopolskie

FordC-Max

29 999

2014r.

120 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System