Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolkul

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: ford mondeo 2.0
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 07 Cze 2015, 08:59
Temat postu:

klimatyzacja


poszukuje przyczyny nie dziadziejąc klimatyzacji,po wymianie sprezarki klimatyzacji oaraz paskow pk ,uklad klimatyzacyjny zostal nabity ponownie czynnikiem /nadmienie dla orientujacych sie w temacie ze fachman od klimatyzacji przy napelnianiu stwierdzil ze nie moze podlaczyc jednego weza sluzacego do uzupelnienia klimatyzacji,po napelnieniu ukladu klimatyzacja,klimatyzacja pracowala pracowala poprawnie moze z polgodziny/
Powrót do góry
gadu-gadu
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Nie 07 Cze 2015, 10:31
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


prawdopodobnie brak czynnika w układzie. przy pustym układzie klimatyzacji już nie włączysz.podjedź na reklamację i niech fachura sprawdzi co jest nie tak.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
darmodziej

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 07 Cze 2015, 12:25
Temat postu:

Re: klimatyzacja


karolkul napisał:
stwierdzil ze nie moze podlaczyc jednego weza sluzacego do uzupelnienia klimatyzacji,
Nie jest potrzebne podpięcie obu węży, by napełnić układ czynnikiem.

Prawdopodobnie jest nieszczelność.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 08 Cze 2015, 21:24
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Witam.
Cytat:
Prawdopodobnie jest nieszczelność.
Najszybciej tak będzie, lecz dziwne że nie sprawdzono najpierw szczelność układu klimatyzacji przy napełnianiu.
Cytat:
Nie jest potrzebne podpięcie obu węży, by napełnić układ czynnikiem
Jeśli posiada podpięcie obu węży, to jest potrzebny dla prawidłowej pracy klimatyzacji. Większość urządzenie do napełniania czynnika posiadają właśnie obu węży i nie da się inaczej napełnić bez drugiego podłączenia. W innym przypadku tak jak autor ma problem, na którym być może ma szczelność układu, lecz nie do końca jest napełniony.
Jeszcze jedna sprawa, ile weszło do klimatyzacji? Podaj wartość czynnika.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
darmodziej

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 09 Cze 2015, 16:29
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Jeden króciec jest po stronie ssącej sprężarki, a drugi po stronie tłocznej. Po to są dwa, żeby można było zmierzyć obydwa ciśnienia. Napełnia się po stronie ssącej, podpięcie po stronie tłocznej nie jest potrzebne. U mnie tak właśnie fachowiec napełniał i klimatyzacja działa już kilka lat poprawnie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 09 Cze 2015, 16:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 13:23
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Kolego darnodziej, w takim razie miałeś farta, bo jeśli okazałoby się że nie ma szczelności układu, to co wtedy?, cały współczynnik na darmo Laughing tak jak u kolegi karolkul wyszło(podwójny koszt), gdyby podłączył drugi wężyk sprawdzając jednocześnie szczelność układu to z chwili stwierdzenia nieszczelności nie napełnia się czynnika (a więc koszty nie ma wcale).
Każdy kto napełnia powinien najpierw sprawdzić szczelność układu a dopiero po stwierdzeniu szczelności układu napełniać czynnik. W naszych rejonach nie napełniają bez wcześniejszy sprawdzenie szczelności i zawsze podłączają drugi wężyk, a więc kolego darnodziej, co ma zrobić teraz kolega karolkul?, ponieważ dobrze trzeba wiedzieć że koszty związane napełnieniem ktoś teraz musi zabulić i na moje spostrzeżenie, buli ten kto napełnia Laughing . A więc kolego karolkul powinieneś tak jak kolega maniu1 podpowiada jedź na reklamację. Uczciwy fachman powinien zwrócić koszty lub napełnić ponownie po uszczelnieniu układu.
Napisał darnodziej:
Cytat:
Nie jest potrzebne podpięcie obu węży, by napełnić układ czynnikiem.
Oczywiście nie jest potrzebne, bo po co Twisted Evil , w razie nieszczelności przyjedzie jeszcze raz ta sama osoba napełnić i zysk jest Tak. A więc jak wyżej opisane. Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
darmodziej

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 17:27
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Do sprawdzenia szczelności też nie jest potrzebne podpięcie obydwu węży. Pracowałem w zakładzie produkującym schładzalniki i nigdy do tej czynności nie były podłączane dwa węże. Układ schładzalnika jest układem połączonym i jeżeli gdzieś jest nieszczelność, to można to wykryć podłączając się do jednej końcówki.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 22:47
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Cytat:
Pracowałem w zakładzie produkującym schładzalniki
Cóż, nabijać butli nie jest to samo co do auta. Z resztą zauważ co kolega napisał i jaka przyczyna wyszła podłączając tylko do jednego wężyka. Na domiar tego u siebie w busie napełniałem oraz inne auta i żaden nie podłączał mi na jeden wężyk, twierdząc że nie nabije prawidłowo. Każde urządzenie miało dwa węże i ten drugi do czegoś musi służyć(prawda). A jeśli chcemy nabić kieszeń klientowi to nabijamy na jeden wężyk nie sprawdzając do tego dokładne pomiary i szczelności układu. To tyle na temat. Pozdrawiam
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
darmodziej

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2015, 18:12
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Transit 2 napisał:
Cóż, nabijać butli nie jest to samo co do auta.
O nabijaniu jakich butli piszesz? Instalacja w tych schładzalnikach, o których pisałem, jest nawet bardziej skomplikowana niż instalacja klimatyzacji w samochodzie, a były nawet takie, do których wchodziło kilkanaście kilogramów czynnika chłodniczego. Znasz samochód, w którym do klimatyzacji wchodzi taka ilość czynnika? Sprawdzenie szczelności polega na wypompowaniu wszystkiego z układu i sprawdzeniu, czy próżnia się utrzymuje, a skoro jest to jeden obieg, to podłączenie do dowolnego króćca da odpowiedź na to pytanie. Autor tematu nic nie napisał na temat przyczyny nie działania klimatyzacji po napełnieniu. Napisał, że była wymieniana sprężarka, więc układ był opróżniony z czynnika. Przed napełnieniem należało wytworzyć w układzie próżnię, sprawdzić szczelność i napełnić układ czynnikiem i olejem. Wszystko to można zrobić podłączając się do jednego króćca. U mnie fachowiec bez sprawdzania uznał, że układ jest szczelny, i słusznie, bo gdyby nie był szczelny, to czynnika by nie było, a był, tylko za mało. Przyjmuje się, że z układu klimatyzacji ubywa około 10% czynnika na rok i jest to zjawisko normalne, ponieważ w niektórych miejscach są uszczelnienia gumowe. W schładzalnikach zwykle cała instalacja jest metalowa i lutowana na połączeniach, więc tam nie występuje zjawisko ubywania czynnika. Dobry fachowiec nie musi opróżniać układu, by stwierdzić, czy czynnika jest za mało, czy dostatecznie dużo. Robi to na podstawie ciśnienia w układzie podczas pracy klimatyzacji. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 12 Cze 2015, 22:32
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Cytat:
Autor tematu nic nie napisał na temat przyczyny nie działania klimatyzacji po napełnieniu.
Toż napisał że działało z pół godziny, również że nie mógł do drugiego wężyka podłączyć. A więc na moje podejrzenie czynnik mógł ulotnić się z powodu nie szczelności lub nie wystarczające ilości czynnika.
Cytat:
U mnie fachowiec bez sprawdzania uznał, że układ jest szczelny, i słusznie,
Napisałem że miałeś farta, bo jeśli miałbyś nieszczelność to byś drugi raz płacił za nabicie klimatyzacje( czyż tak by nie było, i nie pisz że Nie).
Cytat:
Dobry fachowiec nie musi opróżniać układu, by stwierdzić, czy czynnika jest za mało, czy dostatecznie dużo. Robi to na podstawie ciśnienia w układzie podczas pracy klimatyzacji.
Owszem ale po co ma sprawdzać skoro działa klimatyzacja i brak czynnika w klimatyzacji przestaje załączać agregat Laughing (proste logiczne). A sprawdzać ciśnienie podczas pracy klimatyzacji też nie musi. Właśnie po to jest drugi wężyk w urządzeniu żeby wszystko sprawdzić bez żadnych dodatkowy kosztów.
Cytat:
Wszystko to można zrobić podłączając się do jednego króćca
Ten ostatni opis, to właśnie najwięcej reklamacji jest tak jak u autora tematu.
To napisz teraz mi: czy autor tematu powinien na reklamację jechać i kto zapłaci? Twisted Evil
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
darmodziej

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2015, 22:47
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Widzę, że masz bardzo słabe pojęcie na temat działania klimatyzacji i nie mam ochoty dłużej Ci tego wyjaśniać. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 13 Cze 2015, 00:31
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Laughing
Cytat:

Widzę, że masz bardzo słabe pojęcie na temat działania klimatyzacji i nie mam ochoty dłużej Ci tego wyjaśniać.
Bez urazy, mam pojęcie i to więcej od Ciebie pomimo że pracowałeś tam( wcale się nie dziwię że nie pracujesz teraz) , ale nie mam pojęcia dlaczego większość reklamacje mają a ja nie mam oraz kilku znany osób którzy napełniają?( to jest zagadka). Nie odpowiedziałeś na moje ostatnie zdanie i to proste, czyli świadczy o Twojej robocie w jakich sposób nabijasz lub nabijałeś, prawdopodobnie na koszty klientów.
Na domiar tego, wiem co to jest schładzalnik, bo ja akurat posiadam chłodnię do - 35 stopni.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
darmodziej

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 13 Cze 2015, 09:46
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Chodzi Ci o to pytanie, na samym końcu?
Tak, powinien jechać i powinno to być zrobione na koszt fachowca, przy czym wcale nie musi być to spowodowane nieszczelnością układu.
A skoro się tak dobrze znasz, to wyjaśnij wszystkim, po co są dwie końcówki i do czego która służy?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 13 Cze 2015, 11:35
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Cytat:
Tak, powinien jechać i powinno to być zrobione na koszt fachowca, przy czym wcale nie musi być to spowodowane nieszczelnością układu.
Jak fachowiec będzie tak dalej robił to nie długo zbankrutuje Laughing , owszem nie musi być spowodowane ale zazwyczaj tak się dzieje i nie bez powodu autor opisuje problemy( nie jeden ma ten sam problem).


Cytat:
to wyjaśnij wszystkim, po co są dwie końcówki i do czego która służy?
Może najpierw pozwolimy koledze coś napisać aniżeli będziemy do siebie pisać Confused . A do tego czasu zajmij się instrukcją obsługi urządzenia na którym większość teraz posiada, a później będziemy dyskutować. Pozdrawiam
Link do instrukcji obsługi:
[url]Instrukcja obsługi stacji A30 ( .pdf ) - MASTER MOT[/url]
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
darmodziej

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 13 Cze 2015, 16:38
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) klimatyzacja


Transit 2 napisał:
Cytat:
to wyjaśnij wszystkim, po co są dwie końcówki i do czego która służy?
Może najpierw pozwolimy koledze coś napisać aniżeli będziemy do siebie pisać Confused . A do tego czasu zajmij się instrukcją obsługi urządzenia na którym większość teraz posiada, a później będziemy dyskutować. Pozdrawiam
Link do instrukcji obsługi:
[url]Instrukcja obsługi stacji A30 ( .pdf ) - MASTER MOT[/url]

Czyli nie wiesz. Wobec tego nie mam o czym z Tobą rozmawiać. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Mondeo »

Opinie o samochodach Ford Mondeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne


FordMondeo

62 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

FordFocus

15 900

2009r.

236 000 km

wielkopolskie

FordFocus

34 900

2017r.

143 000 km

mazowieckie

FordMondeo

54 900

2016r.

175 653 km

śląskie

FordFocus

46 900

2019r.

116 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System