Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Fiesta ) Auto gaśnie na wolych obrotach.Po rozgrzaniu działa idealnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Fiesta ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cannadian

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piątnica
Posiadane auto: ford fiesta 1.4tdi mk6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2017, 15:19
Temat postu:

Auto gaśnie na wolych obrotach.Po rozgrzaniu działa idealnie


Witam
Posiadam model ford fiesta 1.4 tdi mk6 ,rok 2006.Od pewnego czasu borykam się z dość nietypowym problemem.Mianowicie silnik
po odpaleniu pracuje na wolnych obrotach około 5min po czym samoistnie gaśnie.Po kolejnym odpaleniu i trzymaniu na obrotach
do około 1,5tys silnik pracuje około 10min i również gaśnie.Grzejąc silnik około 20min zaczyna pracować dłużej po czym również
gaśnie ,jednakże jest w stanie się 'rozchodzić'.Mianowicie podjeżdzam 20m zaczyna szarpać przy redukcji z większego biegu na mniejszy
tak kilka razy ,aż w końcu się nagrzewa do właściwej temperatury i pracuje normalnie ,tzn. nie gaśnie na wolnych obrotach itd.
Po zgaszeniu silnika na około pół godziny i ponownym odpaleniu pojawia się ten sam problem i tak w kółko.Dodam ,że jest to
sytuacja ,która ma miejsce w warunkach zimowych w temperaturze ujemnej ,czasami 0st. Problem pojawił się mniej więcej w tym czasie
gdy jeździłem pewnego dnia na naprawdę skromnej rezerwie.Dodam ,że bak został hojnie uzupełniony ,lecz problem niestety nadal się
utrzymuje. Po otworzeniu maski pompowałem ręczną pompkę ,zauważając przy tym obecność pęcherzyków powietrza w układzie paliwa
(mam tu na myśli przepływki ,które są zsynchronizowane z tą pompką ,która z tego co wiem służy do odpowietrzania auta) jednak
to też nie pomaga ,i za każdym kolejnym pompowaniem pęcherzyki nadal są w obiegu. Był podłączany komputer pokładowy w celu
diagnozy ewentualnych błędów ,lecz niestety nic nie pokazał.Niektórzy mechanicy rozkładają ręce ,niektórzy gdybają ,a jeszcze
inni obstawiają pompę paliwa ,złą jakość paliwa ,bądź awarie układu pompowtrysków. Założyłem konto na tym forum w celu zaczerpnięcia
ewentualnych porad od osób ,które może miały ,bądź mają podobny problem. Liczę na pomocne rady ,które mogą posłużyć w ewentualnym
rozwiązaniu problemu innym użytkownikom wspomnianego modelu auta.Z góry dziękuje za uwagę ,oraz możliwą pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Fiesta ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Fiesta »

Opinie o samochodach Ford Fiesta - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Fiesta ) Porady, problemy techniczne


FordFiesta

27 990

2012r.

135 000 km

wielkopolskie

FordGrand C-MAX

73 900

2019r.

53 000 km

śląskie

FordC-Max

12 900

2006r.

217 912 km

łódzkie

FordKa

20 600

2014r.

150 000 km

śląskie

FordGalaxy

24 800

2011r.

330 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System