Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Mondeo ) Silnik głośno pracuje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rarytas22

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: mondeo mk3 2,0 tdci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Cze 2017, 19:17
Temat postu:

Silnik głośno pracuje


Witajcie !

Może zacznę od początku, mondeo mk3 2.0 tdci 130km 2006 rok, kupiony został w 2011 roku przez mojego ojca ( przebieg sprawdzany pod komputerem w serwisie okazało się że cofnięty o 20 tysięcy) wtedy miał bodajże 80k czyli w rzeczywistości około 100 000, na ten moment jest 170 000. Od początku miałem wrażenie że "klekotał" głośniej niż podobne samochody z dislem, ale sam nim nie jeździłem więc olałem temat.

W zeszłym roku tj 2016 samochód przejąłem ja, przez okres 5 lat nie było w nim za wiele robione, ogólnie każdy mechanik chwalił kondycje samego auta, rzeczy raczej standardowe, turniba, wtryski, dwumasa - nie była ruszana.

Przechodząc do meritum sprawy - mam wrażenie że ostatnio silnik baardzo głośno "klekocze" porównywałem z innyum fordem z takim samym silnikiem, dymi na ciemno szaro - czarny kolor, błędy "sprężynki" nie wyskakują, najgorzej jest przy ruszaniu, wydaje odgłosy jakby ruszał stary czołg.
Jeżeli chodzi o moc, to czuć że ją ma nei ma spadków mocy, obroty na luzie czasem chociaż rzadko się chwieją.
Pali dobrze bo w trasie przy 120-140km/h można zejść spokojnie do 5.0-5.2 L/100 , po mieście około 8 litrów.
Byłem u kilku mechaników i żaden z nich nie dał mi konkretnej przyczyny, wszystko jednak wzkazuje na wtryskiwacze (chociaż wg komputera trzymają ciśnienie w normie), żaden z nich jednak nie wykręcił ich fizycznie by sprawdzić to dokładniej. Jeden z nich stwierdził że wystarczy wgrać nową mapę. teraz pytanie co dalej ?

Silnik na postoju pracuje na prawdę bardzo głośno, lecz z drugiej strony odpala na zimnym jak i rozgrzanym silniku tak samo dobrze, pali też ok i nie wiem gdzie szukać problemu. Jak przycisnę gazu to i przykopci konkretnie ale błędy jako takie nie wyskakują ani na desce rozdzielczej ani na komputerze po podłączeniu do auta.

Może polecicie dobrego fachowca w okolicach Częstochowy lub Skierniewic, który zrobi trochę więcej niż podłączenie do komputera i posłuchanie silnika ? Wydaje mi się że należy iść w kierunku sprawdzenia wtryskiwaczy ..

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Mondeo »

Opinie o samochodach Ford Mondeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne


FordMondeo

63 900

2018r.

192 000 km

wielkopolskie

FordFocus

29 900

2012r.

196 257 km

mazowieckie

FordFocus

36 900

2017r.

143 000 km

mazowieckie

FordKuga

38 900

2008r.

178 000 km

wielkopolskie

FordFocus

48 900

2017r.

120 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System