Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Focus ) głośna praca silnika (turkotanie)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hoszimin56

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Focus MK2 1.6 diesel 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lut 2018, 00:30
Temat postu:

głośna praca silnika (turkotanie)


Po przejechaniu około 60 km bez obciążenia lub znacznie krótszym dystansie przy większym obciążeniu samochodu, spod maski zaczyna wydobywać się dziwny dźwięk. Dźwięk jest mniej intensywny kiedy samochód jest na biegu jałowym. To jakby turkotanie czy stukanie. Odnoszę wrażenie, że intensywność dźwięku z upływem czasu zwiększa się. Dokłada lokalizacja dźwięku nieznana. Dwójka mechaników, słysząc ten dźwięk, nie była w stanie określić nawet w co celować.

Dodatkowo w ostatnim czasie, na autostradzie zapaliła mi się kontrolka oleju (zapalała się i gasła w zależności od zakrętów czy wzniesień). Zatrzymałem się natychmiast i dolałem olej (było ciemno, nie miałem jak sprawdzić stanu, więc dolałem około 100ml "w ciemno"). Po przejechaniu kilku kolejnych km kontrolka paliła się już na stałe. Auto następnego dnia zostało sholowane do warsztatu. W warsztacie kontrolka już się nie paliła. Mechanik sprawdził poziom oleju (było go za dużo), sprawdził też ciśnienie oleju (bardzo dobre) oraz wymienił czujnik. Został wlany nowy olej (Castrol 5W40). Dźwięki spod maski w żaden sposób nie zmniejszyły się ale od tamtego czasu kontrolka oleju nie zapaliła się już ani razu.

Dodam, że przegapiłem wymianę oleju i na poprzednim (Castrol 5W40) przejechałem 20 tys. km :/

Macie jakieś sugestie co to może być?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Focus »

Opinie o samochodach Ford Focus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne


FordGrand C-MAX

31 900

2012r.

214 518 km

mazowieckie

FordGrand C-MAX

29 900

2013r.

161 000 km

warmińsko-mazurskie

FordFocus

57 900

2020r.

121 000 km

mazowieckie

FordC-Max

9 900

2003r.

183 878 km

łódzkie

FordFiesta

31 800

2017r.

115 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System