Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Focus ) Focus 1.8 TDCI 100KM Ciężko pali na zimno,później już lepiej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirekpre

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Gru 2008, 19:32
Temat postu:

Focus 1.8 TDCI 100KM Ciężko pali na zimno,później już lepiej


Witam, mam problem z focusem 1.8 tdci 100 KM. Bardzo ciezkoodpala na zimno, pozniej juz lepiej ale nie jest to palanie na "dotyk". Bylem u peca u siebie w miescie. Po dokladnym zbadniu powiedzial ze nie pompa nie swiece nie wtryski tylko kolo dwumasowe. Nie wiem czy to prawda. Nie chce aby okazalo sie ze po wymianie kola objaw bedzie ten sam a mechanik powie "to nie kolo ale kolo tez bylo do wymiany" Smile a nie kosztuje to 100 zl. Jezeli mieliscie ten sam problem a rzowialzaliscie go bardzo prosze o porade
mirekpre@poczta.fm
Powrót do góry
bestia4444

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: focus 1,8 tdci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 17:58
Temat postu:

cieko pali to wina rozrusznika


kolego masz zajechany rozrusznik - rozrusznik musi miec kopa - ja 2 miesiace sie meczylem nikt mi nie pomogl sam znalazlem ze mialem zajechany rozrusznik o 3 szczotkach
_________________
jacek
Powrót do góry
gadu-gadu
altera

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 132

Posiadane auto: Palio 1.2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 21:54
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Focus 1.8 TDCI 100KM Ciężko pali na zimno,później już lepiej


Faktycznie rozrusznik. Trzeba go wyjąć i sprawdzić. Nie szykuje się raczej wielki wydatek.
_________________
...
Powrót do góry
dborys

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2009, 23:12
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Focus 1.8 TDCI 100KM Ciężko pali na zimno,później już lepiej


Niestety są to typowe objawy przy uszkodzeniu koła dwumasowego. Mam ten sam problem. Podobno to typowa usterka w tych silnikach przy przebiegu 120-150 tyś. km. Koszt jet duży, a nawet bardzo duży. Autoryzowane swrwisy chcą za taką naprawę około 6 tyś złotych (może będzie to koło ze złota). Koszt wymiany koła w innych serwisach będę znał za kilka dni. Są tacy, którzy proponują tzw. naprawę - polega to na pospawaniu koła. Nie jest to najlepsze rozwiązanie.
Z uszkodzonym kołem można jeździć ale nie uniknie się jego wymiany. Przy długim jeżdżeniu z uszkodzonym kołem kolejnym objawem uszkodzenia będą metaliczne dźwięki przypominające tarcie metalu o metal przy ruszaniu z I-go biegu i przy wciskaniu sprzęgła.
Niestety trzeba przgotować się na większy wydatek.


Pozdrawiam
Powrót do góry
ARCZI9

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): PODKARPACIE
Posiadane auto: ford focus 1k
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 21:01
Temat postu:

Re: cieko pali to wina rozrusznika


A może to coś prostszego, sprawdź świece żarowe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 21:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JACEK562

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZIERŻONIÓW
Posiadane auto: FORD FOKUS 1.8TDCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 12:16
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Focus 1.8 TDCI 100KM Ciężko pali na zimno,później już lepiej


Kolego wymień rozrusznik , ja też miałem problem z porannym odpaleniem.Wymieniłem rozrusznik po regeneracji i jak ręką odjął,teraz odpala bez problemu.Pozdrawiam
_________________
WITAM.MAM PROBLEM Z FOKUSEM 1.8TDCI 100KM.GDY SILNIK JEST ZIMNY I WRZUCAM NA LUZ TO CZASAMI MI GAŚNIE. CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ
Powrót do góry
gadu-gadu
Marko123

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: kilka
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lip 2013, 11:20
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Focus 1.8 TDCI 100KM Ciężko pali na zimno,później już lepiej


Ja mam ten sam problem. Wszystko sprawdziłem i dalej ciężko pali przy mrozach jak jest zimny silnik. Gdy się nagrzeje to pali od razu. Wszystko sprawdziłem i problem ciągle jest ten sam.
Powrót do góry
broniar

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): łowicz
Posiadane auto: ford focus 1.8 tdci 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Wrz 2013, 18:27
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Focus 1.8 TDCI 100KM Ciężko pali na zimno,później już lepiej


Mam foke 1.8 tdci 2003 rok i ciągły problem z odpaleniem,czy to zima,czy lato gdy długo stoi.
Wtryski po regeneracji,turbina sprawdzana,dymił więc zaślepiony EGR,żarowe wymienione dają efekt dopiero od -5 tempy na dworku.
Mechanik kazał mi 3 razy kręcić stacyjką ,niby pompa w baku nie dobija paliwa,jest ,robię tak i problemu nie ma.Pech chciał ze siada mi sprzęgło z dwumasem (koszt ok. 2000 zł) + wymieniam pompke problemu ma nie być,auto chodzi dziwnym szczęściem ze 3 dni i problem wraca.
Jestem na przeglądzie zaraz po wyjechaniu od mechanika gdzie wymieniałem dwumas + pompe i gość mi mówi że źle coś odpala,dziwny odgłos.
Nie wiem co jest z tym samochodem,jeszcze wymienię rozrusznik który na mój rozum kręci idealnie ,przypominam że akumulator mam Boscha gdzieś 1,5 roku S4 najnowszej generacji specjalnie dopasowany do tego typu silnika.
Szlak mnie trafia,tyle wypowiedzi w necie fachowców i każdy pisze inną bajkę,zostaje mi jeszcze rozrusznik,jeśli nie będzie to będę musiał zezłomować bydlaka innej opcji nie ma.
Powrót do góry
gadu-gadu
venom069

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LEGNICA
Posiadane auto: Ford Fokus ghia 1.8 Tdci 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Mar 2019, 14:02
Temat postu:

Dwumasa Rozrusznik


Żempolenie podczas postoju przy puszczonym sprzegle to dwumasa albo lozysko oporowe sprzegla. Natomiast ciezkie palenie na zimno trudny temat. Rozrusznik jakis czas temu mi nie krecil auto nie palilo. Wymontowalem podpiolem na krotko do acu dziala dodatkowo rozkrecilem przeczyscilem przesmarowalem gdzie trzeba bo nie wszystkie elementy nalezy w rozruszniku smarowac. Rozrusznik mi kreci auto pali ale na zimno dalej jest lipka.
Powrót do góry
venom069

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LEGNICA
Posiadane auto: Ford Fokus ghia 1.8 Tdci 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 06:40
Temat postu:

Zimny GAD sie dusi i nie pali


Foka 1.8 tdci 115KM. Wtryski pompa w.cisnienia 1.5roku temu robiony caly uklad paliwa. Od jakiegos czasu ok. 6 m-cy co 2 miechy musialem ladowac acu bo przyszedl dzien i martwy acu.
Bylem teraz miesiac temu na warsztacie zwykla wymiana filtrow olejow zostawilem auto wyjechalem na tydzien wracam a tu mi mowia ze auto nie odpala i aku padlo. Mowie do cholery jasnej to ja autem przyjechalem palilo jezdzilo i nagle jest martwe co to jakis sabotaz czy co. Po 3tyg. na warsztacie auto dopiero odpalilo stwierdzili ze rozrusznik mi padal i robil zwarcie i acu sie rozladowywal. To pojebali mi teraz tak cos w elektryce ze wogole na zimno nie pali a jak zapali to acu na drogie odpalenie na zimno nie daje rady do ladowania. Co jeszcze zauwarzylem czego nie bylo gdy wlacze podgrzewanie szyby przedniej czy tylnej to cos z radiem sie dzieje ze sie wlancza wylancza. Co do radia to czasami jak jade czasami radio gra glosniej przez 1-2s.

Takie warsztaty powinna byc jakos oznaczone moze KRZYZEM i zrobiona mapa jak czarnych punktow na drodze uwada ten warsztat bedzie chcial ukrzyzowac ci auto.

Czyli w skrocie co bylo robione:
- caly uklad paliwa czyszczony regeneracja wtryskow + pompy w.cisnienia z gwarancja na rok. (1.5 roku temu robione)
- rozrusznik regenerowany (miech temu)
- mam 2 acu automat z kontrolka jest OK zielone (sytuacja bez roznicy jakie acu podpinam)
- przy odpalaniu kreci kreci i coraz wolniej i wolniej siwy dym z wydechu i wali nie przepalonym paliwem (pedal gazu
nietykany przy odpalaniu)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Focus »

Opinie o samochodach Ford Focus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne


FordEcoSport

42 200

2016r.

139 600 km

podkarpackie

FordMondeo

55 900

2016r.

175 633 km

śląskie

FordKuga

86 800

2021r.

107 000 km

małopolskie

FordKa

13 900

2010r.

192 000 km

wielkopolskie

FordGrand C-MAX

52 900

2018r.

161 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System