Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Kuga ) Komunikat Usterka silnika/ błąd lepkości oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Kuga ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Masterek888

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Ford, kuga, I, 2.0 cdti 136km 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Kwi 2019, 21:36
Temat postu:

Komunikat Usterka silnika/ błąd lepkości oleju


Witam. Jestem posiadaczem od prawie roku forda kugi z 2008r z silnikiem 2.0 cdti 136 km. Jak to na samochód przystało każdy ma jakieś ale... a w szczególności nowe nabytki Smile no ale jestem zadowolony z auta. Tylko miałem problemy z dpf-em gdyż jeżdżę w zasadzie tylko na krótkie trasy i miasto. Mianowicie nastała chwila zapchania a wiec postanowiłem go wyczyścić po tym jak mi zaczęło przybywac oleju w silniku (jak to bywa przy wypalaniu i niedopaleniu w mieście ściekające paliwo po tłokach). Czyszczenie 700 zł- 3 miesiące spokój no i znowu problem wrócił a wiec nie wiele myśląc dpf poszedł do lamusa. Co się okazało przy wycinaniu- super fachowcy napchali pasty uszczelniającej na połączeniach rur dpf -u która po prostu zassało do środka i go zalepilo na amen... po wycięciu 2 tys przejechanych km auto super po czym usterka silnika błąd lepkości oleju. Olej wymieniony na castrol Edge 5w30 po wycięciu nic nie przybywa ani nie ubywa, błąd usunięty a dla pewności dobrego oleju zalałem auto nowym olejem Ford formuła 5w30 po czym 1200 km przejechanych i znowu sytuacja się powtarza „usterka silnika” i ten sam błąd lepkości. Co może być przyczyna?? Proszę o odpowiedz. I pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Kuga ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Kuga »

Opinie o samochodach Ford Kuga - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Kuga ) Porady, problemy techniczne


FordS-Max

37 700

2010r.

185 100 km

śląskie

FordFocus

12 900

2009r.

200 000 km

pomorskie

FordKuga

53 600

2015r.

236 850 km

lubelskie

FordFiesta

13 500

2009r.

229 000 km

pomorskie

FordGrand Tourneo Connect

84 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System