Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbyszek.09

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mondeo wersja 2004/kombi
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 15:31
Temat postu:

Migajaca kontrolka świecy żarowej


Witam,

Posiadam Forda Mondeo wersja 2004 TDCi. Do ubiegłego tygodnia nie sprawiał problemów, może oprócz spalania około 7,5- 8 l na setkę, ale wracając do tematu, podczas jazdy do Włoch na autostaradzie w Niemczech czyli około po 1000 km (500 km przez Polske i 500 na autostradzie) zaczeła migać żółta kontrolka świecy żarowej, która normalni swieci ciage tylko przy rozruchu. Po krótkim postoju ruszyłem i dodajac gwałtownie gazu lub redukując bieg (nie pamietam dokładnie) samochód zgasł (na szczęcie był pas awaryjny). Po krótkiej chwili odpaliłem, aha do nastepnego tankowania pozostało 90 km jechałem na paliwie jescze z Polski. Po zatankowaniu na najblizszej stacji paliwa niemieckiego problem zniknął ażdo celu. W drodze powrotnej samochód sparwował się całkiem dobrze (pprzede wszystkim znacznie mniej spalił) przez około 800 km i sytuacja się powtórzyła, z ta tylko róznicą że nie zgasł mi na autostradzie w Niemczech ale dopiero na Polskiej stronie podczas gwałtownego dodania gazu przy wyprzedzaniu, na szczęscie nic nie jechało z przeciwka i udąło mi się schować i zatrzymać na poboczu. Po krótkim postoju pojechałem dalej ale bardzo ostrożnie redukowałem biegi i przyspieszałem. Ostatnie około 100 km samochód jechał już bez problemów, było dośc poźno, około północy, więc wyprzedzanie innych aut było łatwiejsze, mimo iz gwałtownie dodawałem gazu sytuacja z kontrolka lub zatrzymaniem silnika nie powtórzyła się. Od tego czasu minął ponad tydzień i mimo że próbowałem kilka razy dać silnikowi obroty sytuacja się nie powtórzyła również. Wydaje mi się ze istotnym czynnikiem wpływającym na takie zachowanie kontroliki i silnika mógł mieć dystans i ładunek, 4 dorosłe osoby, prłny bagażnik plus thule box na dachu (wyjazd na narty).
Będę bardzo wdzięczny za poradę czy powinieniem udać się z tematem do serwisu ? czy ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem, czy mogło to być złej jakości paliwo, zbyt duże obciażenie i wysilenie silnika (jechałem w sumi 1500 km prawie bez przerw, oprócz tych spowodowanych kontrolką), czy może silnik jest już na wykończniu i trzeba szukac innego auta.
_________________
Dziękuję i pozdrawiam
Zbyszek09
Powrót do góry
robroy74

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Ford, mondeo, 2000 TDDi kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 18:30
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


Ja miałem podobnie tylko że w TDDI też zapaliła się spirala i zgasło autko i po ponownym odpaleniu ruszyło już bez problemów. Problem powrócił po 2 miesiącach miałem ten sam przypadek. Może trzeba wymienić filtr paliwa???
Powrót do góry
lukasz99

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Scenic 1.9 dTi RXE
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 13:42
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


Witam Ja mam tez podobny problem w Sceniku DTI mam przejechane 200tys.zapala się ta kontrolka zarowa jeśli spadają obroty ale gaśnie zaraz po dodaniu gazu lub redukcji na nizszy bieg i tez nie wiem co moze być przyczyną tego pozdrawiam jeśli ktos miał podobny problem to proszę napisać co moze byc tego przyczyną pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
michasarek

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 22:26
Temat postu:

miganie świec żarowych


sprawdzić trzeba czujnik "map", pozdrowienia
Powrót do góry
Zbyszek.09

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mondeo wersja 2004/kombi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Lip 2009, 08:19
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


Witam,

Czy możesz doprecyzować co to jest "czujnik map" ?
dziękuję
Zbyszek09
_________________
Dziękuję i pozdrawiam
Zbyszek09
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 27 Lip 2009, 08:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xdawidx1

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 13


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2009, 22:20
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


Może pod tym adresem znajdziecie odpowiedz na waszą migającą sprężynkę.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34693
Powrót do góry
maniu81

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 5

Posiadane auto: ford mondeo 2,0 tddi Kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 07:18
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


Witam. Ja miałem identyczne objawy. Po dochodzeniu trwającym blisko 6 miesięcy okazało się że pompa wtryskowa jest do regeneracji.
Pozdrawiam i szybkiego rozwiązania problemu życze
Powrót do góry
marian 123

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 3


Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 14:35
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


mam mondeo z2003 r 2,0 tdci wystąpił u mnie ten problem kilka miesięcy temu jeździłem po różnych warsztatach regenerowali wtryski i różne cuda wyprawiali chcieli wymieniac koło dwómasowe na co się nie zgodziłem i do dźsia i nie żałuje problem usunąłem sam w skład układu paliwowego w tych silnikach wchodzi układ dopalania spalin (egr) problem istniał w uszkodzonym zaworze otwierającym dolot spalin do powtórnego spalania i dopalenia resztek paliwa pozostałych w spalinach otwierał się on zbyt wcześnie i przy dodaniu gwałtownie gazu zawór podawał zbyt dużą dawkę spalin do powtórnego dopalenia co powodowało błędne odczyty dla komputera i sygnalizował on uszkodzenie układu zasilania paliwem po przez miganie kontrolki siwiec żarowych sygnalizuje ona niewłaściwą prace układu zasilania paliwa ja go nie wymieniłem tylko zaślepiłem mu dolot spalin i problemu już nie mam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
termipawel

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): NDG
Posiadane auto: Mondeo 2.0 TDCI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Mar 2010, 12:19
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


Mam taki sam problem, czy może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się ten zawór(egr), spróbuję zrobić tak jak marcin 123, może to pomoże. Jak nie to pozostaną pewnie wtryski Sad
Powrót do góry
lukasz_m_1991

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropa
Posiadane auto: Mondeo mk3 2.0tdi 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 21:01
Temat postu:

migająca kontrolka na autostradzie


siema. mam taki problem jak juz wczesniej opisywano.. na autostradzie przy wyzszej predkosci ok 150 km/h zaczela wlaczac sie kontrolka od swiec czyli spirala...czytalem duzo na ten temat i nie mam zdania.. bylem w warsztacie i mowili cos o regulatorze cisnienia za 800zl i nie wiem co w koncu.. czy to rzeczywiscie egr?? jezeli tak to jak to zalatwic?? please help me???!!!! wczoraj na dodatek zaczela swiecic bez przerwy.. czy to cos nie uszkodzi samochodu??
Powrót do góry
pawelec777

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: ford,mondeo,kombi,2000,2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 10:33
Temat postu:

Re: Migajaca kontrolka świecy żarowej


pawelec777

Posiadam Forda Mondeo wersja 2003 TDCi. Dziś odpaliłem było ok pojechałem co zalatwic i zaczeła świecic spirala i jak go zgasze i zapale to dalej tak jest ??? o co tam chodzi czekam na opinie
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 18:28
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


witam .. i wszyscy mamy rację . Wazne aby trafic za pierwszym razem w mechanika i przyczynę.
Powrót do góry
Grolnes

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Tomyśl
Posiadane auto: Ford Focus Mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lip 2017, 11:01
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


Dziś podczas jazdy zapaliła mi sie kontrolka świec żarowych i jednakowo pulsuje. Silnik chodzi dobrze. Zapala sie po jakims czasie gdy silnik zostanie odpalony i tak cały czas jednakowo mruga. Coś ze świecą ?
Powrót do góry
Sonreges

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Ford Focus Mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sie 2017, 11:29
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) Migajaca kontrolka świecy żarowej


termipawel napisał:
Mam taki sam problem, czy może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się ten zawór(egr), spróbuję zrobić tak jak marcin 123, może to pomoże. Jak nie to pozostaną pewnie wtryski Sad

Jak nie wiesz gdzie jest egr to nie bierz się za naprawę tego ja bym ogólnie podpiął to pod kompa zobaczył czy się coś z tym dzieje komputer powinien wykazać jakiś problem.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Lencki

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Ford Mondeo mk3 2,0 TDCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Wrz 2018, 12:21
Temat postu:

Spirala mruga.


Miałem ten sam problem z nagłą utratą mocy i gaśnięciem auta.
Zrobiłem próbę przelewową i wyszło że padły dwa wtryski.
W TDCI przedliftowym , wine za uszkodzenie wtrysków głównie ponosi pompa która się wyciera i opiłki idą na wtryski.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Mondeo »

Opinie o samochodach Ford Mondeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne


FordFocus

14 800

2009r.

220 000 km

pomorskie

FordEdge

69 900

2016r.

198 904 km

podkarpackie

FordS-Max

49 900

2014r.

210 824 km

mazowieckie

FordS-Max

36 900

2010r.

214 000 km

mazowieckie

FordFocus

35 900

2014r.

182 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System