Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Mondeo ) temperatura wody



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregorypul

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 5

Posiadane auto: ford mondeo II, 2000 TDCI, 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2009, 09:07
Temat postu:

temperatura wody


Mam mondeo 2000 TDCI 130 km, jaka powinna być temperatuta wody w czasie jazdy, mój wskazuje 75 stopni. Proszę o informację. Dziękuję.
_________________
gregorypul
Powrót do góry
Jurasekk

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 67

Posiadane auto: Ford Mondeo MK2 kombi 1.8 1997
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2009, 21:23
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


Temperatura 75 stopni na pewno jest za niska. Przy układzie chłodzenia otwartym należy się spodziewać temperatury 90 - 95 stopni, natomiast w układach zamkniętych temperatura jest wyższa, np 120 stopni. Niższa temperatura może wynikać z uszkodzonego termostatu (oczywiście zakładając, że wskaźnik pokazuje rzeczywistą temperaturę).
Powrót do góry
gregorypul

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 5

Posiadane auto: ford mondeo II, 2000 TDCI, 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 11:28
Temat postu:

temperatura wody


Wymieniłem termostat, nie pompogło. Wcześniej wymieniłem pompę wody. Czy możliwe,że jest to spowodowane pompą wodną / używana /. Dziękuję za zainteresowanie.
_________________
gregorypul
Powrót do góry
Jurasekk

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 67

Posiadane auto: Ford Mondeo MK2 kombi 1.8 1997
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 17:13
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


Uszkodzona pompa raczej powodowałaby wzrost temperatury silnika. Ja raczej podejrzewam źle działający wskaźnik temperatury, myślę, że warto by było zmierzyć, jaką naprawdę temperaturę ma płyn chłodzący, albo sprawdzić, czy dobrze działa układ pomiarowy. Proponuję wykręcić czujnik, włożyć go do wrzącej wody i zobaczyć ile stopni wskazuje. Oczywiście trzeba połączyć obudowę czujnika z masą samochodu.
Powrót do góry
Jurasekk

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 67

Posiadane auto: Ford Mondeo MK2 kombi 1.8 1997
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 17:17
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


Jeszcze jedno, a co się dzieje, gdy samochód stoi powiedzmy 10 minut z pracującym silnikiem, czy temperatura wzrasta i czy włącza się wentylator?
Powodzenia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 17:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 18:26
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


"(..)spodziewać temperatury 90 - 95 stopni, natomiast w układach zamkniętych temperatura jest wyższa, np 120 stopni. "
- ŻE JAK....!!!!!!!!!?? Przecież przy takiej temperaturze mamy pewne przegrzanie silnika..!!! - z tego co ja sie orientuje optymalna temperatura to pod 90st.. - ale nie więcej.. - w nowszych silnikach miedzy 80 a 90 st. C jest wystarczająca.. - a ja bym stawiał u Ciebie na uwalony czujnik lub sam termometr.. Jeśłi sam silnik dobrze pracuje i ma moc - to czym tu sie martwić..?
Powrót do góry
Jurasekk

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 67

Posiadane auto: Ford Mondeo MK2 kombi 1.8 1997
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 21:34
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


Czy kolega pojebanerejestracje to naprawdę zna się na samochodach, czy tylko chce zamieszać na forum? Dla informacji kolegi, nawet przy starym fiacie 125p termostat kończył się otwierać przy temperaturze 96ºC, a fiat miał układ chłodzenia otwarty. W fiacie 126p Bis układ chłodzenia był zamknięty i temperatura płynu chłodzącego przekraczała 100ºC. Fiat 126p z chłodzeniem powietrzem miał normalną temperaturę pracy rzędu 120ºC i też się nie przegrzewał. Po to na korkach wlewu płynu chłodzącego napisane jest, że nie wolno ich otwierać przy ciepłym silniku, by przy spadku ciśnienia w układzie nie nastąpiło gwałtowne wyrzucenie płynu, który oparzy nam ręce. Cieszę się, że zgodził się ze mną kolega, że może to być uszkodzony układ pomiaru temperatury, ale nie zgodzę się z kolegą, że nie ma się czym przejmować. Temperatura silnika ma znaczenie dla zmniejszenia zużycia paliwa, bo niedogrzany silnik zużywa więcej paliwa.
Powrót do góry
wiktor008

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): wszechświat
Posiadane auto: Seta C3
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2009, 18:06
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


"..nawet przy starym fiacie 125p termostat kończył się otwierać przy temperaturze 96ºC, a fiat miał układ chłodzenia otwarty. W fiacie 126p Bis układ chłodzenia był zamknięty i temperatura płynu chłodzącego przekraczała 100ºC. Fiat 126p z chłodzeniem powietrzem miał normalną temperaturę pracy rzędu 120º"

- Ale co to w ogóle za przykłady..??!! - technologia sprzed 20 lat (zwłaszcza ten przykłąd chłodzenia powietrzem) toż to zamierzchła prehistoria już.. - Nawet jak tak było to wiadomo jakie to były silniki i jak kończyły swoją "pracę" po ilu tysiącach km... (nie mówiąc już o ich spalaniu względem mocy i pojemności - żałosne);

No sory.. moze i nie mam racji - ale pierwsze słyszę żeby w samochodach zachodnich które wykonane są w znacznie lepwszej technologii (zwłaszcza auta najnowsze po 2000 roku), temperatura pracy dla silnika wynosiła 120st C i było to normalne...:O!!
Na prawdę nie chce mi się w to wierzyć.. - bo jak życie mi przykłady podaje to jak temrmometr pokazuje 120st to spod maski już nam świszczy i kipi... A nie tylko bulgoce..
A nie wyobrażam sobie takiego zjawiska w nowym samochodzie który ma wszystko w porządku z układem chłodzenia..;/

No ale.. może się nie znam..;?
pzdr.
Powrót do góry
Jurasekk

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 67

Posiadane auto: Ford Mondeo MK2 kombi 1.8 1997
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 16:10
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


Porsche 911 to też historia, do 1996 roku posiadały silniki chłodzone powietrzem, a myślę, że żaden właściciel takiego samochodu nie wstydzi sie tego.
_________________
Prawda jest jak pupa, każdy ma swoją.
Powrót do góry
kolejarzustaw

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 9

Posiadane auto: Golf II
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 01 Maj 2009, 18:36
Temat postu:

Temperatura wody


Jeśli silnik nagrzewa się nadmiernie
po przejechaniu krótkiego odcinka drogi, może
to oznaczać również, że w chłodnicy osadził
się kamień kotłowy.
• Wymontować termostat.
• Ogrzewać powoli termostat w kąpieli wodnej,
przy czym nie powinien dotykać on ścianek
naczynia i powinien być całkowicie zanurzony
(rys. SX-1801). Sprawdzać temperaturę odpowiednim
termometrem.
• Przy temperaturze wynoszącej około +86°C
do +92°C powinno rozpocząć się otwieranie
zaworu termostatu. Temperatura otwarcia jest
zwykle podana na termostacie.
• Sprawdzić, czy termostat zamyka się całkowicie
po ochłodzeniu, w przeciwnym razie
należy go wymienić.
To jest oryginalny wycinek z książki sam naprawiam Ford Mondeo ja też myślę że 120 to trochę przesada
Powrót do góry
gadu-gadu
Jurasekk

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 67

Posiadane auto: Ford Mondeo MK2 kombi 1.8 1997
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 03 Maj 2009, 22:19
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


Ja nigdzie nie napisałem, że silnik chłodzony cieczą pracuje przy temperaturze 120 stopni C. To silniki chłodzone powietrzem mogą sobie na to pozwolić i naprawdę nie jest to dla nich szkodliwe, bo są po prostu do takich temperatur przystosowane konstrukcyjnie. Z teorii pracy silnika wynika, że im wyższa temperatura, tym wyższa sprawność. Nawet kiedyś zbudowano silnik z materiałów ceramicznych i pozbawiono go chłodzenia. Oczywiście jeszcze za wcześnie na powszechne stosowanie takich materiałów ze względu na koszty i technologię wykonania, ale jest całkiem możliwe, że kiedyś będą powszechnie stosowane. Trwałość silnika nie zależy od temperatury pracy, ale od jakości materiałów, z jakich jest wykonany i dokładności wykonania. Po prostu silniki chłodzone cieczą są przystosowane do chłodzenia cieczą, a silniki chłodzone powietrzem, do chłodzenia powietrzem. Zresztą są też silniki chłodzone zarówno powietrzem, jak i cieczą.
_________________
Prawda jest jak pupa, każdy ma swoją.
Powrót do góry
gregorypul

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 5

Posiadane auto: ford mondeo II, 2000 TDCI, 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2009, 08:46
Temat postu:

temeratura wody


Dzięki za zainteresowanie. Sprawdziłem termostat, czujnik temperatury wyadają się O.K. Dowiedziałem się o możliwym istnieniu dodatkowego podgrzewania wody w silniku poprzez dodatkowe siwece żarowe, czy to prawda.
_________________
gregorypul
Powrót do góry
kolejarzustaw

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 9

Posiadane auto: Golf II
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Maj 2009, 08:58
Temat postu:

temperatura wody


A może nazbierało się kamienia kotłowego i dlatego niedogrzany silnik? a może ci wskaźnik temperatury źle pokazuje, no bo jeżeli wszystko jest ok. no to co może być źle? raczej o podgrzewaniu ja nie słyszałem ale być może masz płyn chłodniczy o właściwościach odbierających temperaturę o takim czymś słyszałem ostatni ktoś mi taki oferował z lewego źródła tak że jego nazwy nie znam ale mi powiedziano że może być że silnik będzie niedogrzany lub będzie się długo nagrzewał. Ale teraz na lato to chyba jak znalazł. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Jurasekk

Dyskutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 67

Posiadane auto: Ford Mondeo MK2 kombi 1.8 1997
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2009, 10:35
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) temperatura wody


Witam ponownie. Czy słowa „wydają się O.K.” oznaczają, że Np. czujnik wyjąłeś z silnika, włożyłeś do wrzącej wody i wtedy wskaźnik pokazał 100 stopni, czy wydają się na oko? Jeżeli naprawdę wskaźnik pokazuje temperaturę dobrze, a termostat też sprawdziłeś tak jak opisywałem, to wszystko staje się bardzo dziwne. Jeżeli chodzi o podgrzewanie wody, to takie układy są powszechnie stosowane w Skandynawii, jednak raczej nie jest to robione świecami żarowymi, lecz specjalną grzałką wmontowaną w układ chłodzenia. Mój znajomy zrobił sobie takie coś w swoim samochodzie i sprawdziło się to w czasie dużych mrozów.
_________________
Prawda jest jak pupa, każdy ma swoją.
Powrót do góry
bogo

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 09:55
Temat postu:

Re: temperatura wody


gregorypul napisał:
Mam mondeo 2000 TDCI 130 km, jaka powinna być temperatuta wody w czasie jazdy, mój wskazuje 75 stopni. Proszę o informację. Dziękuję.
temperatura jest całkowicie normalna
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Mondeo »

Opinie o samochodach Ford Mondeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne


FordS-Max

86 300

2016r.

158 067 km

podkarpackie

FordKuga

38 900

2011r.

192 157 km

mazowieckie

FordC-Max

29 999

2014r.

120 000 km

podkarpackie

FordS-Max

129 000

2021r.

64 400 km

śląskie

FordMustang

56 990

2012r.

200 996 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System