Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Mondeo ) LPG??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawel80

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grójec
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 17 Paź 2009, 17:49
Temat postu:

LPG??


WItam,

Mam zamiar kupić Mondeo MKIII, to już przesądzone. Szukam czegoś z 2004-2005 r. i koniecznie paliwo, z zamiarem przerobienia na gaz. I tu pojawia się pytanie. Który dostępny benzynowy silnik jest najlepszy do montażu LPG? Kilka razy spotkałem się ze zdaniem że są problemy z LPG, ale nigdzie ten temat nie był rozwinięty...

Będę wdzięczny za info ponieważ w przyszłym tygodniu zaczynam poszukiwania auta.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 10:18
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) LPG??


Problemy z Lpg w silnikach zeteca wystepuja jezeli nieodpowiednie warsztaty,jak i nieodpowiednie tanie instalacje sa montowane do tych silnikow.fakt jest,ze ford zaleca montowanie tzw.Flashlube,olej ktory jest zassysany poprzez kolektor/ca.500mlna 4000km/.ten system jest montowany ze wzgledu ze wystepowaly w silnikach zetec problemy z nadpalonymi gniazdami zaworowymi,co sie z tym wiazalo,wymiana glowicy na nowa/gniazda porcelanowe bez mozliwosci regeneracji/.moim zdaniem najbardziej odpowiednim silnikiem to 2l/145km.polecam do tego modelu instalacje Prins,zbiornik w kole zapasowym,67l/80%53l,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
marius134

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: ford mondeo mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 22:56
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) LPG??


Cześć ja posiadam Mundka Mk 3 1.8 125 konny od 2 lat i od roku jeżdżę na gazie jak do tej pory jestem zadowolony nie mam żadnych problemów i nie odczułem tez spadku mocy polecam!!!
Powrót do góry
hubiiik

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: mondeo mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 10:23
Temat postu:

siemanko


Mam taki sam zamiar jak ty chcę kupić mondka tylko z 2001 2002 r. Dzwoniłem do gazowników dokładnie do firmy Zavoli takową w Lublinie mamy! Sprawa ma się tak wstawiają oni sekwencje własnej produkcji na którą dają gwarancję za 2300 zeta potem dopłacić musisz za system smarowania wtryskiwaczy 100 czy 200 zł i wlew gazu pod klapką od wlewu paliwa 100 zeta! Ja stanąłem na mondku 2,0 145 km i taki będę sprowadzał! Na instalacji Zavoli jeżdżę już 4 lata i nigdy nie miałem z nią problemów o ile tankowałem tylko na orlenie i tylko na sprawdzonym orlenie! Bo jak zatankowałem brudny gaz to niestety czyszczenie instalacji dwa razy mnie dopadło! Daj znać jak już kupisz i będziesz śmigał tym mondkiem bo ja mam zamiar kupować w marcu! Zapewne twoje rady mi się przydadzą! Pozdro Hubert!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Mondeo »

Opinie o samochodach Ford Mondeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Mondeo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FordC-Max

9 900

2003r.

183 878 km

łódzkie

FordRanger

144 900

2021r.

38 378 km

kujawsko-pomorskie

FordEcoSport

42 200

2016r.

139 600 km

podkarpackie

FordS-Max

64 300

2015r.

177 461 km

podkarpackie

FordFiesta

32 900

2016r.

105 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System