Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Mondeo ) LPG??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawel80

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grójec
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 17 Paź 2009, 17:49
Temat postu:

LPG??


WItam,

Mam zamiar kupić Mondeo MKIII, to już przesądzone. Szukam czegoś z 2004-2005 r. i koniecznie paliwo, z zamiarem przerobienia na gaz. I tu pojawia się pytanie. Który dostępny benzynowy silnik jest najlepszy do montażu LPG? Kilka razy spotkałem się ze zdaniem że są problemy z LPG, ale nigdzie ten temat nie był rozwinięty...

Będę wdzięczny za info ponieważ w przyszłym tygodniu zaczynam poszukiwania auta.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 18 Paź 2009, 10:18
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) LPG??


Problemy z Lpg w silnikach zeteca wystepuja jezeli nieodpowiednie warsztaty,jak i nieodpowiednie tanie instalacje sa montowane do tych silnikow.fakt jest,ze ford zaleca montowanie tzw.Flashlube,olej ktory jest zassysany poprzez kolektor/ca.500mlna 4000km/.ten system jest montowany ze wzgledu ze wystepowaly w silnikach zetec problemy z nadpalonymi gniazdami zaworowymi,co sie z tym wiazalo,wymiana glowicy na nowa/gniazda porcelanowe bez mozliwosci regeneracji/.moim zdaniem najbardziej odpowiednim silnikiem to 2l/145km.polecam do tego modelu instalacje Prins,zbiornik w kole zapasowym,67l/80%53l,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
marius134

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: ford mondeo mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2009, 22:56
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) LPG??


Cześć ja posiadam Mundka Mk 3 1.8 125 konny od 2 lat i od roku jeżdżę na gazie jak do tej pory jestem zadowolony nie mam żadnych problemów i nie odczułem tez spadku mocy polecam!!!
Powrót do góry
hubiiik

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: mondeo mk3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 10:23
Temat postu:

siemanko


Mam taki sam zamiar jak ty chcę kupić mondka tylko z 2001 2002 r. Dzwoniłem do gazowników dokładnie do firmy Zavoli takową w Lublinie mamy! Sprawa ma się tak wstawiają oni sekwencje własnej produkcji na którą dają gwarancję za 2300 zeta potem dopłacić musisz za system smarowania wtryskiwaczy 100 czy 200 zł i wlew gazu pod klapką od wlewu paliwa 100 zeta! Ja stanąłem na mondku 2,0 145 km i taki będę sprowadzał! Na instalacji Zavoli jeżdżę już 4 lata i nigdy nie miałem z nią problemów o ile tankowałem tylko na orlenie i tylko na sprawdzonym orlenie! Bo jak zatankowałem brudny gaz to niestety czyszczenie instalacji dwa razy mnie dopadło! Daj znać jak już kupisz i będziesz śmigał tym mondkiem bo ja mam zamiar kupować w marcu! Zapewne twoje rady mi się przydadzą! Pozdro Hubert!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Mondeo »

Opinie o samochodach Ford Mondeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Mondeo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FordFiesta

16 900

2009r.

160 645 km

łódzkie

FordGrand C-MAX

24 500

2015r.

199 500 km

wielkopolskie

FordTransit Connect

81 900

2019r.

88 000 km

mazowieckie

FordMondeo

55 900

2016r.

175 633 km

śląskie

FordTransit Custom

69 500

2017r.

170 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System