Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Focus ) Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal_s_1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Ford Focus Kombi 1.8TDCI 115kM 2001r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 22:03
Temat postu:

Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI


Witam wszystkich i proszę o podpowiedz.Mam problem z odpalaniem Focusa 1,8TDCI przy temperaturach około zera stopni,lub po całej nocy,jak już odpalę to potem za każdym razem odpala,akumulator kręci normalnie,zauważyłem że jest trochę lepiej jeżeli odpalam z gazem.Mechanik sprawdzał świece żarowe,komputer-żadnych błędów,próba przelewowa wtryskiwaczy,pompa wtryskowa,sterownik pompy wtryskowej wszystko niby ok,a dalej nie pali.Stwierdził że jego zdaniem to objaw od koła dwumasowego bo podobno je nie raz słychać przy odpalaniu,ale nie może tego sprawdzic i trzeba wymienić. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek niech odpisze.
Powrót do góry
gadu-gadu
żigolo

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Ford FOCUS TDCI 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 18:30
Temat postu:

problem z odpaleniem


Mam ten sam problem co Ty Michal. Mam także Focusa tdci 2004. Objawy u mnie pojawily sie gdy jadac na wakacje zatankowałem paliwo z wodą na ORLENIE :( . Po jakims czasie samochod podczas jazdy tracil na mocy i kontrolka od swiec i silnika zaczela migac. U mechanika okazalo sie ze w baku i w filtrze paliwa jest mleko. Po spuszczeniu calego paliwa i wymienieniu filtra paliwa samochod sprawuje sie w miarę poprawnie.
Ale objawy ma takie same jak i u ciebie odpala dopiero przy drugim kreceniu gdy stoi przez noc. Powiem szczerze że nie ma mądrych na te objawy. komputer nie wskazuje rzadnych blędów ze świecami. Mechanik mi powiedzial ze niestety to jest urok pompowtryskiwaczy ....coś za coś.
Co ważne trzeba przynajmniej 1000km dolewac środek przeczyszczający układ paliwowy i wtryski ...... może kiedyś ten stan się poprawi.
POwiedz może juz coś wymyślileś żeby to poprawić .....czekam na info.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 01:11
Temat postu:

Re: problem z odpaleniem


żigolo napisał:
Mam ten sam problem co Ty Michal. Mam także Focusa tdci 2004. Objawy u mnie pojawily sie gdy jadac na wakacje zatankowałem paliwo z wodą na ORLENIE Sad . Po jakims czasie samochod podczas jazdy tracil na mocy i kontrolka od swiec i silnika zaczela migac. U mechanika okazalo sie ze w baku i w filtrze paliwa jest mleko. Po spuszczeniu calego paliwa i wymienieniu filtra paliwa samochod sprawuje sie w miarę poprawnie.
Ale objawy ma takie same jak i u ciebie odpala dopiero przy drugim kreceniu gdy stoi przez noc. Powiem szczerze że nie ma mądrych na te objawy. komputer nie wskazuje rzadnych blędów ze świecami. Mechanik mi powiedzial ze niestety to jest urok pompowtryskiwaczy ....coś za coś.
Co ważne trzeba przynajmniej 1000km dolewac środek przeczyszczający układ paliwowy i wtryski ...... może kiedyś ten stan się poprawi.
POwiedz może juz coś wymyślileś żeby to poprawić .....czekam na info.
Mechanik nie z tej galaktyki,kolego,od kiedy ford ma technike PD?mechanikowi zalecam kurs doksztalcajacy,lub dobra literature na temat silnikow diesla.moze tak napiszecie jakie przebiegi maja obydwa auta,wtedy mozna cos wiecej powiedziec na temat ww problemow,pozdr

Mam pomysl na zle uruchamianie silnika w niskich temperaturach.proponuje podlaczyc via kable drugie auto i sprobowac za pomoca uruchomienie silnika,w wiekszosci przypadkow jest to wina akumulatora,spadek napiecia jest za duzy,rozrusznik nie kreci odpowiednia predkoscia/sila.pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
michal_s_1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Ford Focus Kombi 1.8TDCI 115kM 2001r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 10:34
Temat postu:

Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI


Witam paulo77 mój focus ma przebieg180tyś. po wekendzie zobacze jak odpala przy uzyciu drugiego akumulatora tak jak wspomniałeś,dzięki za podpowiedz,odpiszę czy zadziała.Pozdro. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
żigolo

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Ford FOCUS TDCI 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 16:46
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI


mój ma przebieg 95 tys ...... odpalalem wczoraj auto po 2 tygodniowym przerwie ..... co prawda nie odpalil na "dotyk " ale za pierwszym razem Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 16:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
michal_s_1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Ford Focus Kombi 1.8TDCI 115kM 2001r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 07 Gru 2009, 17:58
Temat postu:

Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI


Witam.Paulo77 niestety pomysł z akumulatorem nie dał rady, na nowym akumulatorze dalej występuje problem z odpaleniem. Dodam ,że przy pierwszym odpaleniu rano potrafi zaraz zgasnąć,potem za drugim,trzecim kręceniem jest ok i odpala. Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Czw 10 Gru 2009, 13:31
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI


Pozostaje serwis/odczyt ewentualnych wartosci via WDS.z tego co wiem,ford w miedzyczasie zmienial egr,moze tutaj rowniez tkwi problem,juz nie wspominam o kole dwumasowym,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
michal_s_1980

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Ford Focus Kombi 1.8TDCI 115kM 2001r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 20:12
Temat postu:

Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI


Witam wszystkich ponownie.Wymieniłem wspomniane wczesniej koło dwumasowe w komplecie ze sprzęgłem,zregenerowałem rozrusznik(tuleje,bendiks)kupiłem nowy akumulator,i dalej foka odpala z trudem i z dodaniem gazu ,bo bez niego gasnie.Pomocy Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Marko123

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: kilka
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lip 2013, 12:16
Temat postu:

Re: ( Ford Focus ) Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI


Mam ten sam problem. Kiedyś czytałem, że diesle forda są ciepło lubne i to się zgadza Smile Jak jest zimno to ciężko pali jak temp na plusie to bez problemu.
Powrót do góry
ketul

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Ford Focus 1.8 TDCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 12:31
Temat postu:

Re: Problem z odpalaniem Focus 1.8 TDCI


michal_s_1980 napisał:
Witam paulo77 mój focus ma przebieg180tyś. po wekendzie zobacze jak odpala przy uzyciu drugiego akumulatora tak jak wspomniałeś,dzięki za podpowiedz,odpiszę czy zadziała.Pozdro. Very Happy


Mam Forda Focusa 1.8 TDCi 2002 rok przebieg 158000 km po odpaleniu silnik pracuje bezbłędnie tym autem fajnie się jeździ tylko wkurza mnie te odpalanie. Ostatnio miałem Opla VECTRE z silnikiem diesla 1.7 TD Isuzu z przebiegiem 300000 km wystarczyło podgrzać świece po włączeniu kluczka odpalał od razu i nawet przy -20 stopni bez problemu, ten Ford to jakieś dziwadło podobny problem z odpalaniem, ja po prostu za rzadko jeżdżę wystarczy mały spadek prądu rozrusznik kręci ale nie tak dynamicznie jak po naładowaniu akomulatora. Zrobiłem reset komputera nastąpiła poprawa po pewnym czasie wróciło do normy, podgrzewam świece po zgaśnięciu lampki obrót ze cztery razy wyłączam podgrzewam jeszcze raz i odpala po trzykrotnym obrocie po dojechaniu do celu ostygnie silnik po pewnym czasie włączam kręci ze cztery razy i odpala tak nie może być. Wina leży po stronie komputera tak ja myślę tak na prawdę nikt nie potrafi mi pomóc . Sprawdzany był na komputerze komputer nie wykazuje błędów wszystko działa poprawnie po odpaleniu. Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc to proszę o odpowiedź będę wdzięczny - ketul
Powrót do góry
jahub22

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Focus 1.8 tdci 115 km 2001 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2014, 21:10
Temat postu:

Problem z odpaleniem Ford Focus Mk1 1.8 tdci 115 km.


Problem z odpaleniem Ford Focus Mk1 1.8 tdci 115 km. , kręci próbuje próbuje i tak kilka razy i w końcu zaskoczy, przy odpaleniu wydobywa się przy tym biały dym z rury (tylko po odpaleniu).

temperatura: -2 stopni na dworze, po nocy,
auto stoi na parkingu pod lekkim skosem, przód wyżej niż tył.

co to moze byc ?

Załączam nagranie z dzisiejszego odpalania. Najlepiej słychać jak głośność jest na maxa

https://www.youtube.com/watch?v=m9QWzvvKyjk
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Focus »

Opinie o samochodach Ford Focus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Focus ) Porady, problemy techniczne


FordS-Max

109 800

2019r.

96 000 km

śląskie

FordKuga

57 700

2014r.

244 000 km

mazowieckie

FordEcoSport

38 900

2016r.

68 000 km

wielkopolskie

FordC-Max

33 300

2014r.

148 124 km

podkarpackie

FordKuga

39 900

2011r.

192 157 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System