Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Puma ) Ford Puma - Nie odpala, coś cyka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Puma ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jimmbo

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Ford Puma 1.7V 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 21:13
Temat postu:

Ford Puma - Nie odpala, coś cyka


Witam.
Mam problem z odpaleniem auta. Embarassed
Samochód to Ford Puma 1.7V, 2000r. wizualnie mocno po tuningu. Pełno w niej (potrzebnych i nie) bajerów.
Wcześniej już miałem problemy z jej odpaleniem. Na samym początku Puma stała przez ~3 dni na mrozie. Nie chciała odpalić, tylko dziwnie cykała. Ojczym podjechał swoim samochodem, podłączył mój akumulator do swojego i Puma odpaliła. Za pierwszym razem.
Przez jakiś czas chodziłem i odpalałem go, aż w końcu w któryś dzień nie miałem czasu i tak odpalenie go przeciągnęło się o ponad tydzień.
Oczywiście nie odpala. Kompletnie nic się nie dzieje. Znowu ojczym podjechał swoim samochodem, podłączył swój akumulator... i nic. Tylko znowu jakoś dziwnie cyka. Kontrolki migają równo z cykaniem. Wszystko inne działa tj. nawiew, radio itp. Próbowałem ją odpalić 3 samochodem - Vanem - tam akumulator jest potężny. Myślałem, że może tamten miał za mało mocy, ale dalej nic. Wciąż tylko cykanie i cykanie...

Czy ktokolwiek z Was wie może co się mogło stać? Każda sugestia może być pomocna.
Samochodu niestety nie mam jak przetransportować do mechanika. Przede wszystkim ma niezmienione opony. Mają 18 cali i są naprawdę szerokie. Na mrozie to śmierć. A druga rzecz to, że samochód jest bardzo niski (nie wyjedzie na krawężnik). Zahacza o każdy kawałek zmarzniętego śniegu/lodu.
Gdybym wiedział co może być nie tak, na pewno łatwiej będzie mi się do tego zabrać.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 22:57
Temat postu:

Re: ( Ford Puma ) Ford Puma - Nie odpala, coś cyka


Naladuj swoj akumulator i sprawdz jego kondycje/napiecie.piszesz o cykaniu,przy otwartych dzwiach,przy uruchamianiu?wszystko wskazuje na slaby akumulator i nic innego.jest do tego stanu rozladowany/uszkodzony ze nawet po podlaczeniu drugiego via kable napiecie jest za slabe.mozesz rowniez podlaczyc drugie auto via kable,pozostawic na kilka minut/10/i wowczas sprobowac uruchomic,powinnien w tym czasie sie doladowac w celu uruchomienia,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Puma ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Puma »

Opinie o samochodach Ford Puma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Puma ) Porady, problemy techniczne


FordKuga

64 900

2016r.

183 000 km

kujawsko-pomorskie

FordS-Max

108 800

2019r.

96 000 km

śląskie

FordB-Max

29 900

2014r.

172 000 km

śląskie

FordFocus

14 700

2008r.

270 000 km

mazowieckie

FordMondeo

53 900

2015r.

208 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System