Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Mondeo ) WYMIANA ŻARÓWKI W DESCE ROZDZIELCZEJ



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr63

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Ford Mondeo kombi 2.0 TDCI 2001 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 10:05
Temat postu:

WYMIANA ŻARÓWKI W DESCE ROZDZIELCZEJ


Witam serdecznie wszystkich . Jestem nowy na forum , a od dwóch lat posiadaczem Forda Mondeo kombi 2,0 TDCI z 2001 roku w Waszym żargonie nazywanym chyba MK III ( jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić i podać prawidłową nazwę ) Przez te dwa lata mojego użytkowania autko bez problemowe jedynie przeglądy i wymiany planowe ( olej , filtry ) dopiero nie dawno pojawiły się dwie usterki z którymi nie wiem jak sobie poradzić dla mnie czarna magia ,a dla Was pewnie pikuś ( Pan Pikuś ) i stąd ogromna prośba do Was może ktoś się odezwie i mi pomoże . Pierwszy problem to prawdopodobnie przepaliła mi się żarówka podświetlenia deski rozdzielcze a ja nie mam pojęcia jak się do niej dostać żeby sprawdzić jaka to żarówka i ją wymienić , a drugi problem to otwierając schowek od strony pasażera za mocno szarpnąłem i chyba coś urwałem bo teraz schowka nie da się wcale otworzyć i nie mam pojęcia jak się do niego dostać żeby móc zobaczyć co popsułem i ewentualnie co wymienić żeby znowu można było go otwierać . Jeżeli znajdzie się ktoś tak miły i uprzejmy żeby mi poradzić i pomóc jak to wszystko naprawić będę bardzo wdzięczny Pozdrawiam Wszystkich właścicieli i miłośników wspaniałych fordziaków Z góry dziękuję za jaką kolwiek wiadomość
Powrót do góry
Ptaszek29

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Ford Mondeo 2.0 TDCI 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 20:59
Temat postu:

Re: ( Ford Mondeo ) WYMIANA ŻARÓWKI W DESCE ROZDZIELCZEJ


Witaj.O ile dobrze pamiętam to żarówki w desce rozdzielczej to takie małe bezcokołowe ( jak diody) -chyba 2 watowe.Żeby dostać się do deski musisz zacząć od rozmontowania trochę plastików.1-osłona pod kierownicą (tam gdzie nogi kierowcy),2-osłony kolumny kierowniczej,(zdaje się że trzeba zdemontować pilota od radia,przełącznik wycieraczek i kierunkowskazów żeby się dostać do wkrętów),3-osłona deski rozdzielczej i na końcu wyciągasz zegary.
Jeżeli lubisz poczytać to wszystko jest dokładnie opisane w książce "Ford Mondeo-sam naprawiam"-Wydawnictwa Komunikacji i Łączności.
Powodzenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Mondeo »

Opinie o samochodach Ford Mondeo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Mondeo ) Porady, problemy techniczne


FordKa+

36 900

2017r.

33 832 km

śląskie

FordFocus

27 990

2013r.

120 000 km

wielkopolskie

FordFiesta

32 900

2016r.

105 000 km

śląskie

FordMondeo

16 990

2008r.

308 228 km

pomorskie

FordFiesta

11 800

2008r.

170 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System