Ford

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Ford Puma ) Ford Puma - Nie odpala, coś cyka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Puma ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jimmbo

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Ford Puma 1.7V 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 21:13
Temat postu:

Ford Puma - Nie odpala, coś cyka


Witam.
Mam problem z odpaleniem auta. Embarassed
Samochód to Ford Puma 1.7V, 2000r. wizualnie mocno po tuningu. Pełno w niej (potrzebnych i nie) bajerów.
Wcześniej już miałem problemy z jej odpaleniem. Na samym początku Puma stała przez ~3 dni na mrozie. Nie chciała odpalić, tylko dziwnie cykała. Ojczym podjechał swoim samochodem, podłączył mój akumulator do swojego i Puma odpaliła. Za pierwszym razem.
Przez jakiś czas chodziłem i odpalałem go, aż w końcu w któryś dzień nie miałem czasu i tak odpalenie go przeciągnęło się o ponad tydzień.
Oczywiście nie odpala. Kompletnie nic się nie dzieje. Znowu ojczym podjechał swoim samochodem, podłączył swój akumulator... i nic. Tylko znowu jakoś dziwnie cyka. Kontrolki migają równo z cykaniem. Wszystko inne działa tj. nawiew, radio itp. Próbowałem ją odpalić 3 samochodem - Vanem - tam akumulator jest potężny. Myślałem, że może tamten miał za mało mocy, ale dalej nic. Wciąż tylko cykanie i cykanie...

Czy ktokolwiek z Was wie może co się mogło stać? Każda sugestia może być pomocna.
Samochodu niestety nie mam jak przetransportować do mechanika. Przede wszystkim ma niezmienione opony. Mają 18 cali i są naprawdę szerokie. Na mrozie to śmierć. A druga rzecz to, że samochód jest bardzo niski (nie wyjedzie na krawężnik). Zahacza o każdy kawałek zmarzniętego śniegu/lodu.
Gdybym wiedział co może być nie tak, na pewno łatwiej będzie mi się do tego zabrać.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 22:57
Temat postu:

Re: ( Ford Puma ) Ford Puma - Nie odpala, coś cyka


Naladuj swoj akumulator i sprawdz jego kondycje/napiecie.piszesz o cykaniu,przy otwartych dzwiach,przy uruchamianiu?wszystko wskazuje na slaby akumulator i nic innego.jest do tego stanu rozladowany/uszkodzony ze nawet po podlaczeniu drugiego via kable napiecie jest za slabe.mozesz rowniez podlaczyc drugie auto via kable,pozostawic na kilka minut/10/i wowczas sprobowac uruchomic,powinnien w tym czasie sie doladowac w celu uruchomienia,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FORD Forum Strona Główna -> ( Ford Puma ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Ford Puma »

Opinie o samochodach Ford Puma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Ford Puma ) Porady, problemy techniczne


FordFiesta

37 900

2016r.

102 000 km

śląskie

FordFiesta

32 900

2016r.

105 000 km

śląskie

FordFocus

14 800

2009r.

220 000 km

pomorskie

FordFiesta

41 990

2019r.

103 000 km

wielkopolskie

FordS-Max

37 700

2010r.

185 100 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Fiesta Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System